Część byłych esbeków przeszła do ZUS i dostaje wyższe świadczenie

autor: Bożena Wiktorowska02.04.2019, 07:43; Aktualizacja: 02.04.2019, 09:53
Co 10. osoba, której na podstawie ustawy dezubekizacyjnej obniżono wysokość renty lub emerytury, zrezygnowała z niej. I przeszła na wyższe świadczenie cywilne lub wojskowe

Co 10. osoba, której na podstawie ustawy dezubekizacyjnej obniżono wysokość renty lub emerytury, zrezygnowała z niej. I przeszła na wyższe świadczenie cywilne lub wojskoweźródło: ShutterStock

Co 10. osoba, której na podstawie ustawy dezubekizacyjnej obniżono wysokość renty lub emerytury, zrezygnowała z niej. I przeszła na wyższe świadczenie cywilne lub wojskowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (38)

  • realista 50(2019-04-02 10:36) Zgłoś naruszenie 7117

    Nie esbeków a funkcjonariuszy! W tej ustawie wszystkich wrzucili do jednego worka z SB też policjantów i sportowców.............Kretyńska ustawa podobne do kretyńskiej partii PIS . Przyjdzie dzień zapłaty . dla IPN także!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • fin(2019-04-02 10:49) Zgłoś naruszenie 6515

    w kolejce do obniżenia świadczeń stoją również urzędnicy totalitarnego państwa PIS, to co robią to podłość

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-04-02 11:26) Zgłoś naruszenie 5614

    Mają na sumieniu 55 przypadków zgonów niewinnych ludzi / w ewidencji /. To jest totalitaryzm i zbrodnicze postępowanie wobec własnego narodu!!!!!!!!!!!!!!!!,a ile przypadków niezgłoszonych ?

    Odpowiedz
  • zx(2019-04-02 12:08) Zgłoś naruszenie 10512

    Ano nauczka dla obecnie służących .Za ileś tam lat kolejna władza może wpadnie na pomysł zabrania emerytur za służbę autorytarnemu państwu w latach 2015-2019.Takie metody z reguły znajdują naśladowców w przyszłości

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Natan(2019-04-02 12:12) Zgłoś naruszenie 74

    Gdzie są komentarze ???

    Odpowiedz
  • Największe(2019-04-02 12:22) Zgłoś naruszenie 235

    ... ******** rzekomo Prawej i Sprawiedliwej Polski !

    Odpowiedz
  • Znów praca do śmierci! Duda NSZZ(2019-04-02 12:42) Zgłoś naruszenie 165

    A co dla 58+ gdzie nic z ZUS???? Zlikwidowano pomostówki dla Polaków w wieku 60 lat. Zlikwidowano emerytury po 40 latach pracy , bez względu na wiek.

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-04-02 12:51) Zgłoś naruszenie 4414

    Bo SBcy to wykształceni i inteligentni ludzie,nie to co te pi.sie miernoty!!!

    Odpowiedz
  • Trafiałek(2019-04-02 17:03) Zgłoś naruszenie 429

    Najwyższy czas, skończyć z tymi typami, służącymi totalnemu państwu. PO , to ich kolesie

    Odpowiedz
  • Dorota(2019-04-02 17:15) Zgłoś naruszenie 227

    Ta banda odpowie za wszystko, czego się dopuściła w czasie swych pożal się Boże rządów!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Renek(2019-04-02 17:18) Zgłoś naruszenie 727

    SB-ki , to szarańcza Polski , zło narodowe , do wytepienia. Nie powinni dostac nawet tej najnizszej emerytury.. Oprawcy muszą odczuć na własnej skórze swoje haniebne służbe totalitarnej organizacji przestepców

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxxxxx(2019-04-02 17:20) Zgłoś naruszenie 138

    Podgrzewajcie atmosferę, podgrzewajcie może uda się doprowadzić w Polsce do wojny domowej do rozruchów, do Majdanu, media będą miały tematy na pierwsze strony, redaktorzyny wierszówki. Jednak prawdą jest że dziennikarze to szmaty.

    Odpowiedz
  • xxxxx(2019-04-02 17:30) Zgłoś naruszenie 162

    KIEDY trybunał konstytucyjny rozpatrzy ustawę ubecką. D ŁUGO TO WSZYSTKO TRWA. Długo za długo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Salamon(2019-04-02 17:57) Zgłoś naruszenie 728

    Ile jeszcze o tych kreaturach będziecie pisali ? Ta organizacja przestępcza SB, to samo zło w społeczeństwie. I dziwne jest przyjęcie Wniosków o emeryture w ZUS, skoro oprawcy stanu wojennego, juz mieli zabezpieczenie emerytalne, i pobierali je

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • logika(2019-04-02 18:04) Zgłoś naruszenie 404

    Tak dla faktów a nie to co mówi pisowska propaganda to zabrano emerytury wysłużone w wolnej Polsce, w Polsce po 1990 roku, wysłużone w Policji, UOP, CBŚ, Straży Granicznej i.t.p. Emerytury za służbę do 1990 roku obniżono już w 2009 roku.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-04-02 18:48) Zgłoś naruszenie 411

    Wasi rodzice to podmioty komuszej u też powinni podlegać eksterminacji. Przez takich wściekłych, zawziętych, nie mających i niczym pojęcia, podkręcających spiralę nienawiści, zginął człowiek. P. Adamowicz, a wcześniej P. Piotr. Was też dopadnie pisowska sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • opt(2019-04-02 23:05) Zgłoś naruszenie 130

    To państwo jest chore. Anulujcie tytuły naukowe nadane w czasach PRL-u, zweryfikujcie emerytury nauczycieli niesłusznego systemu , a następnie pracowników administracji państwowej ,,,,, Zamiast karać za przestępstwa popełnione, karze się w ciemno, po uważaniu jak w bolszewii.

    Odpowiedz
  • as80(2019-04-03 04:03) Zgłoś naruszenie 212

    dziwie się że tak bardzo kwiczą czy brakuje im do pierwszego jak mnie po 43 latach pracy pracowali krótko potem wszyscy jeszcze dorabiali do emerytury żyć nie umierać a to że dopadła sprawiedliwa ręka to dobrze wiedzieli komu służą i w jakim celu chodzą do służby, pamietam te czasy jak stujkowy był ważniejszy jak pleban głodni nie chodzą wiem że te pare słów się większości nie spodoba mają okazje zrobic rachunek sumienia a mnie osobiscie żaden rząd po 89 roku nie spełnił oczekiwań

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Filip Kamiński(2019-04-03 16:28) Zgłoś naruszenie 130

    Jakich esbeków? To są represjonowani emeryci mundurowi, byli WOP- iści, milicjanci, BOR-owcy i funkcjonariusze innych służb działających w legalnym państwie, uznawanym przez cały świat. Wielu z nich służyło później przez całe lata w Policji, Straży Granicznej czy innych służbach odrodzonego państwa. Teraz tych ludzi pisowska sitwa określa jako "esbeków" czy oprawców i z poniesionym czołem poniża innymi negatywnymi i pejoratywnymi określeniami. Mam nadzieję, że doczekam czasów, gdy ta zorganizowana grupa przestępcza rządząca w mojej ojczyźnie stanie przed sądami i zostanie sprawiedliwie oraz surowo ukarana za zniszczenia jakich dokonała.

    Odpowiedz
  • Nadia (2019-04-03 17:08) Zgłoś naruszenie 80

    Jak się okazuje w Polsce REPRESJE ZBIOROWA ZASTOSOWANO p-ko obywatelom Polski, Polski wg prawa PiS. Ustawa ta (proszę wybaczyć, słowo dezubekizacja jest potrzebne pisowi, aby szczuć obywateli. Taka PiSSowska propaganda°) jest SKANDALEM KONSTYTUCYJNYM w państwie demokratycznym. Polska była uznawanym państwem przed 1990 rokiem! PiS ustawę ubrał w słowa "...jeden dzień służby dla państwa totalitarnego...". Kiedy ono było??? Niepojęte jest jak można kłamać obywateli? Ludzi służących przed 1990 rokiem w PRL, nazwano zbrodniarzami. Ci sami ludzie służyli nawet do 2015r. Ustawa ta jest przykładem jak Państwo ustanawia prawo, skazuje I wykonuje wyrok BEZ SĄDU. Odwołania leżą, ponieważ leżą w TK także uzaleznionego od rządu! Czy takiej Polski chcecie?

    Odpowiedz