Strajk nauczycieli: Co zrobić z dzieckiem, kiedy szkoły i przedszkola będą zamknięte

03.04.2019, 21:30; Aktualizacja: 03.04.2019, 23:15
Jak zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli?

Jak zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli?źródło: ShutterStock

Strajk nauczycieli ma być bezterminowy i ma wziąć w nim udział nawet 90 proc. szkół i nauczycieli. Oznacza to, że jeśli do niego dojdzie, szkoły i przedszkola nie będą mogły zapewnić dzieciom opieki. Co mają zrobić rodzice?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (50)

  • Xzr(2019-03-25 14:50) Zgłoś naruszenie 8440

    Złożyć pozew oraz powiadomić o przestępstwie jakim jest uniemożliwienie realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • apacz(2019-03-25 16:03) Zgłoś naruszenie 5032

    zatrudnić opiekunkę i kosztami obciążyć Broniarza lub ZNP a czy nauczyciele biorą urlop na czas strajku czy L4

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kacz(2019-03-25 11:23) Zgłoś naruszenie 4957

    Myśle, że mozna będzie zostawić dzieci w biurach poselskich PIS. kadra liczna, chętna, intelektualnie przygotowana, dobrze opłacona, nie przepracowana na pewno chętnie zajmie się dziećmi, a nawet zorganizuje zajęcia np. z religii!!!! a jak proboszcz i katecheci pomogą to problem zostanie rozwiązany. przecież bardzo lubią dzieci!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • do dziecka na miesiąc zatrudnić opiekunkę,która(2019-03-25 10:43) Zgłoś naruszenie 4127

    będzie legalnie zatrudniona i otrzyma od zainteresowanej minimalną pensję,wraz z odprowadzonymi składkami.Następnie,druga czynność to obciążenie kosztami placówki szkolnej lub włodarza terenu.Nie pomorze=skierowanie sprawy do sądu.Można tak zadziałać nawet do wakacji a nauczyciele będą się edukować poprzez strajk między sobą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Luta(2019-03-25 19:21) Zgłoś naruszenie 3520

    Zabrać dzieciom nauczycieli 500+ i dać im na podwyżki.

    Odpowiedz
  • zwalczać bezprawie(2019-03-25 17:51) Zgłoś naruszenie 3225

    Trzeba koniecznie zażądać od nauczycieli potwierdzenia na piśmie , że nie zajmą się dziećmi. Zatrudnić nauczyciela do domu i wysłać rachunek do odpowiednich nauczycieli..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • a co mnie obchodzi strajk(2019-03-25 18:34) Zgłoś naruszenie 3030

    należy zawieźć dzieci do zalewskiej jak nie umie rozwiązać proplemu z nauczycielami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2019-03-25 18:00) Zgłoś naruszenie 2826

    Dać Biedroniowi albo Trzaskowskiemu, zaopiekują się:-)

    Odpowiedz
  • Anna(2019-03-30 20:58) Zgłoś naruszenie 252

    Dziękuję bardzo za te teoretyczne rady. Dlatego, że często kilka osób będzie chciało skorzystać z tych waszych rad i co wtedy?. Moja rada jest taka, że należy poszukać jakiejś placówki, która zaopiekuje się dzieckiem/mi za konkretną kasę z wystawieniem faktury. Skoro drodzy nauczyciele zapowiadają strajk bezterminowy. Nie będę brała (mąż też) urlopu mam zaplanowany w innym terminie. Nikt mi nie będzie nakazywał, kiedy mam brać urlop. W prawie każdej firmie jest tzw. PLAN URLOPÓW. Czy wyraziłam się jasno?..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kamila(2019-03-25 20:17) Zgłoś naruszenie 214

    Jak zwykle pracodawcy poniosą koszty ale kogo to obchodzi...

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-03-26 08:57) Zgłoś naruszenie 218

    broniarz w testamencie po ZNP=komuna odziedziczył tyle róznistych domów, to niech ich przyjmie na ten czas i się nimi zaopiekuje

    Odpowiedz
  • mama(2019-03-26 09:14) Zgłoś naruszenie 215

    a może zabrać dziecko do pracy, bo na jakiej podstawie ja mam wybierać czy urlop na żądanie czy urlop wypoczynkowy bo nauczyciele strajkują?????? A ktoś wziął pod uwagę fakt, że pracodawca nie da urlopu? Tak, zaraz powiecie, że na żądanie ............... "Zasiłek można dostać jedynie, gdy o zamknięciu rodzic dowiaduje się na mniej niż 7 dni przed tym zamknięciem. Dotyczy również tylko dzieci w wieku do 8 lat." a to z tym zasiłkiem to jest nierówne traktowanie rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły. Jeszcze nikt tego nie zaskarżył wyżej????? Aż sie dziwię, że RPO sie tego nie dopatrzył.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 111(2019-03-26 16:50) Zgłoś naruszenie 1915

    No tak tylko mogą strajkować pielęgniarki dostawać po 500 zł podwyżki w zeszłym roku i obiecane 500 zł w tym roku od lipca, tak samo policja resztę należy dyskryminować ?? ludzie puknijcie się w głowę ludzie, którzy pracują niech godnie zarabiają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asija(2019-03-25 08:05) Zgłoś naruszenie 184

    Czyli nie będzie można brać zasiłku na dziecko?! Przecież dowiemy się o zmaknięciu wcześniej niż 7 dni przed...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • observerrr(2019-03-25 21:23) Zgłoś naruszenie 1813

    ja jako mądry obywatel chętnie pójdę społecznie do społecznej komisji przeprowadzającej egzaminy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qq(2019-03-25 21:06) Zgłoś naruszenie 173

    Niech zorganizują manifę pod szkołą i przygotują taczkę dla directora

    Odpowiedz
  • Halinka(2019-03-26 06:03) Zgłoś naruszenie 1620

    Oddac pod opieke prezesowi, przeciez on ostatnio tak bardzo troszczy sie o nasze dzieci. No to niech udowodni, ze ta troska jest szczera!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Valdemort(2019-03-25 08:57) Zgłoś naruszenie 1538

    ta cała farsa z "reformą" Zalewskiej i wywołany przez nią konflikt z nauczycielami to jak cygański dylemat z brudnym dzieckiem - myjemy czy robimy nowe, w dodatku za 500+ ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • nowaciasna mama(2019-03-26 06:09) Zgłoś naruszenie 1415

    POsłać do Warszawy, na przymusową naukę POdczas leżakowania masturbacji.

    Odpowiedz
  • v(2019-03-27 18:25) Zgłoś naruszenie 1211

    Jak to nie będzie opieki w szkołach? Przecież katecheci nie będą strajkować, bo im Kuria zabroniła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz