Strajk nauczycieli: Co zrobić z dzieckiem, kiedy szkoły i przedszkola będą zamknięte

03.04.2019, 21:30; Aktualizacja: 03.04.2019, 23:15
Jak zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli?

Jak zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli?źródło: ShutterStock

Strajk nauczycieli ma być bezterminowy i ma wziąć w nim udział nawet 90 proc. szkół i nauczycieli. Oznacza to, że jeśli do niego dojdzie, szkoły i przedszkola nie będą mogły zapewnić dzieciom opieki. Co mają zrobić rodzice?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (50)

  • zwalczać bezprawie(2019-03-25 17:51) Zgłoś naruszenie 3225

    Trzeba koniecznie zażądać od nauczycieli potwierdzenia na piśmie , że nie zajmą się dziećmi. Zatrudnić nauczyciela do domu i wysłać rachunek do odpowiednich nauczycieli..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • apacz(2019-03-25 16:03) Zgłoś naruszenie 5032

    zatrudnić opiekunkę i kosztami obciążyć Broniarza lub ZNP a czy nauczyciele biorą urlop na czas strajku czy L4

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Xzr(2019-03-25 14:50) Zgłoś naruszenie 8440

    Złożyć pozew oraz powiadomić o przestępstwie jakim jest uniemożliwienie realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kacz(2019-03-25 11:23) Zgłoś naruszenie 4957

    Myśle, że mozna będzie zostawić dzieci w biurach poselskich PIS. kadra liczna, chętna, intelektualnie przygotowana, dobrze opłacona, nie przepracowana na pewno chętnie zajmie się dziećmi, a nawet zorganizuje zajęcia np. z religii!!!! a jak proboszcz i katecheci pomogą to problem zostanie rozwiązany. przecież bardzo lubią dzieci!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • do dziecka na miesiąc zatrudnić opiekunkę,która(2019-03-25 10:43) Zgłoś naruszenie 4127

    będzie legalnie zatrudniona i otrzyma od zainteresowanej minimalną pensję,wraz z odprowadzonymi składkami.Następnie,druga czynność to obciążenie kosztami placówki szkolnej lub włodarza terenu.Nie pomorze=skierowanie sprawy do sądu.Można tak zadziałać nawet do wakacji a nauczyciele będą się edukować poprzez strajk między sobą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Valdemort(2019-03-25 08:57) Zgłoś naruszenie 1538

    ta cała farsa z "reformą" Zalewskiej i wywołany przez nią konflikt z nauczycielami to jak cygański dylemat z brudnym dzieckiem - myjemy czy robimy nowe, w dodatku za 500+ ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Asija(2019-03-25 08:05) Zgłoś naruszenie 184

    Czyli nie będzie można brać zasiłku na dziecko?! Przecież dowiemy się o zmaknięciu wcześniej niż 7 dni przed...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz