Jak się wypisać z PPK [AKTUALNY WZÓR DEKLARACJI REZYGNACJI]

07.07.2019, 09:47; Aktualizacja: 07.07.2019, 14:50
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Osoba, która nie będzie chciała skorzystać z PPK, będzie musiała podać wszystkie swoje dane oraz pracodawcy, a także podpisać szereg zobowiązań, zaczynając od oświadczenia, że rezygnacja jest działaniem świadomym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (47)

  • POLITECHNIKA WWA.(2019-12-05 21:11) Zgłoś naruszenie 30

    Powinni gdzie indziej szukac kasy dla zusu. Jak bylem na studjach dzieci rolnikow najleprzymi furami podjezdzaly. A jesxcze stypendjum socjalne dostawali, bo dochody taty 0zl. A m mnie bylo 400 na glowe. Zusu zabieraja ci srednio 1000zl miesiecznie a emeryture dostaniesz 1/3 tego co rolnik. A krusu placi kilkanascie razy mniej ..uczciwe?

    Odpowiedz
  • emigrant(2019-11-18 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    OFE 2!!!!!!

    Odpowiedz
  • xman(2019-09-20 13:12) Zgłoś naruszenie 160

    Ludzie nie dajcie się nabrać !!! Skończy się jak z OFE. Przez kilka lat uzbierają kapitał a później program zostanie zlikwidowany a wpłaty przepadną . Jest to zwykłe oszustwo które ma finansować programy socjalne PiS.

    Odpowiedz
  • TALOT(2019-08-22 12:10) Zgłoś naruszenie 60

    Fakt, to przecież też jest atutem ppk, chcesz oszczędzasz, masz to w nosie - droga wolna , uważam że tak powinno być, pełna dowolność i od Ciebie zależ jak odkładasz na emeryturę

    Odpowiedz
  • Berta(2019-08-12 13:23) Zgłoś naruszenie 101

    iuż mnie oszukali na OFE , fajnie sobie riobią wpisując wszystkich . , no ale trzeba zatrudnic rodzine królika

    Odpowiedz
  • Piotr(2019-08-07 17:49) Zgłoś naruszenie 170

    Dzisiaj czytałem artykuł odnośnie emerytur czterdziestolatków ,ze za dwie dekady ich emerytury będą wynosić 38% Tego co zarabiają teraz czyli dostaną wielkie g. Ja tego nie rozumię charujesz jak wół w ciągłym stresie i te pajace z zus ci piszą że dostaniesz miskę ryżu a na lekarstwa ci nie wystarczy.Ludzie gdzie my żyjemy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jadwinia(2019-07-24 22:05) Zgłoś naruszenie 420

    Podpisze i w czym problem? Dobrze że może to zrobić. Jak przystępowałam do OFE to nikt mnie o zdanie nie pytał... I było wszystko ok? A teraz mamy wybór i znów jest coś nie teges? Jak ktoś chce to złoży kilka podpisów i po sprawie.Nie róbcie problemu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-07-17 08:31) Zgłoś naruszenie 111

    ....Jakie dobrowolne? ,jak nie chcesz to Ci pracodawca tej kasy nie da ,musisz podpisać że rezygnujesz z części wynagrodzenia a to jest i tak z mocy prawa nieważne gdyż obowiązuje nadal art 84KP co oznacza że twórcy tej hućpy łamia jaskrawie przepisy. Po za tym Nikt Nikomu nie gwarantuje wartości wplaconych srodków co oznacza że za 30 lat kupisz sobie za to loda ..jak by w Polsce były Krügerrand (moneta w złocie) to moze by miało to sens...Ponadto przyjdzie Nowy Tusk i to ukradnie albo rząd jakieś Minister powie ze Tym co odkładali tzra zabrać a dać biedniejszym do KRUSu. Tylko jedna minimalna składka na ZUS ,a reszta dobrowolnie na swoj dom.

    Odpowiedz
  • trzezwo myslacy(2019-07-13 15:06) Zgłoś naruszenie 591

    PPK nastepny pomysl na zlupienie Polakow.Nawet guzika nie dostana ode mnie.Chodzbym mial zlozyc 700 podpisow i jechac osobiscie do Warszawy to i tak zrezygnuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xxcc(2019-07-10 07:42) Zgłoś naruszenie 271

    To jeszcze raz. Państwo nic nie daje, bo zwyczajnie nie ma. Wszystko finansujemy sobie sami. Weź tam jeden z drugim i przyciułaj trochę grosza i pomyśl co można zrobić sensownie z tym groszem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2019-07-09 13:53) Zgłoś naruszenie 281

    Jedno jest pewne, lepiej nie będzie.

    Odpowiedz
  • krowa(2019-07-04 19:04) Zgłoś naruszenie 372

    Są obowiązkowe zapisy , bo inaczej by jelonków nie znaleźli. OFE już pokazało jak twoje pieniądze, mogą stać się pieniędzmi państwowymi (taki magik Rezplinski )

    Odpowiedz
  • Zwykły pospolity pracownik(2019-07-01 09:38) Zgłoś naruszenie 300

    komentarze pisane dla poparcia PPK to osoby z urzędu, jak mogę stracić jak zrezygnuje czyli będę w tym samym miejscu co teraz a zapisując się mogę stracić moje pieniądze wiec 1 przykład 0% ryzyka a w drugim 70% ze stracę pieniądze jak z OFF?.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Borys Godunow(2019-06-30 15:16) Zgłoś naruszenie 430

    Za wszystko i tak zapłaci pracownik... Składki Twoje i pracodawcy będą opodatkowane w 19%, a z tego państwo "dopłaci" Ci 240 zł rocznie. Zakładając, że zarabiasz 5000 zł miesięcznie to samego podatku od składek Twoich i pracodawcy zapłacisz minimum 399 zł rocznie (12 składek po 5000*2% od Ciebie + 12 składek po 5000*1,5% od pracodawcy, czyli łącznie 2100 zł i od tego 19% podatku). Czyli państwo na tym zyska jeszcze 159 zł (399-240 zł), ale wmawiają Ci, że Ci dopłacą. Genialne !!! Jeżeli zarabiasz pensję minimalną (2255 zł) to w sumie zapłacisz 180 zł podatku, więc państwo Ci dopłaci (z czyichś podatków ;p) 80 zł. Jeżeli zarabiasz 3008 zł to bilans wyjdzie na zero. Oczywiście pensje minimalne z roku na rok będą rosły. Kiedy przekroczą 3008 zł to państwo nie będzie już nic dokładać do nikogo. Czysty zysk, a owce będą się cieszyć ;p Już w 2020 roku pensja minimalna wyniesie 2345,59 i państwo dołoży tylko 52,82 zł do PPK takiego pracownika. Najgorsze jest to, że jak zrezygnujesz to będziesz stratny, bo zysk wypracowany przez Ciebie pójdzie na dopłaty dla innych, a Ty nie dostaniesz żadnej rekompensaty !!! Popieraj socjalizm, bo jak nie to stracisz, wybór należy do Ciebie !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • makura(2019-06-30 07:04) Zgłoś naruszenie 1412

    Jezeli jest to dobrowolne, to dlaczego trzeba podpisac rezygnacje, powinno byc odwrotnie, podpisac decyzje o przystapieniu do funduszu.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • B(2019-06-28 13:38) Zgłoś naruszenie 1134

    Kolejny sposób, żeby sfinansować wszystkie 500+, bo okazuje się, że budżet nie udźwignie. A to niespodzianka. Ja pytam, gdzie jest 500+ na kota?

    Odpowiedz
  • Sceptyk(2019-06-09 16:52) Zgłoś naruszenie 961

    Jeszcze trzeba pamiętać, że pracownik zapłaci co roku podatek od tego co teoretycznie dostał od pracodawcy i państwa. Teoretycznie dostał, bo w praktyce nie wiadomo co zrobią z tymi środkami i ile ich zostanie, po zarządzaniu przez fundusze. Fundusz też może zbankrutować, ale składka i podatek już będzie zapłacony i nikt tego nie zwróci pracownikowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rafal(2019-05-22 14:58) Zgłoś naruszenie 332

    ale gdzie mam sie zglosic by podpisac ten dokument

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stefan(2019-04-16 18:35) Zgłoś naruszenie 1833

    PPK to lipa! Odkładając ok. 99049 wpłata własna wynosi ok. 53714, pracodawcy ok. 40285 i państwa ok. 5050. Odpowiednio 54%, 41% i 5%. Wniosek z tego taki, że PPK to koszt pracownika i pracodawcy. Państwo wpłacając 5% zyskuje najwięcej, tj. zarządzanie środkami przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. oraz odpisanie kapitału od długu publicznego. Po skoku na OFE znowu szukają baranów do golenia!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kornel(2019-03-09 15:12) Zgłoś naruszenie 4183

    Ja juz wole nie kombinowac z tymi rezygnacjami tylko przeczekac i zobaczyc co z programu wyjdzie. Jak narazie czesc programów dziala od panstwa. Rodzice odżyli przez 500+. To moze i emeryci cos wreszcie dostana

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz