Brexit a kwalifikacje zawodowe zdobyte w Wielkiej Brytanii. Sprawdź, co cię czeka

autor: Paulina Szewioła06.03.2019, 18:00
Rząd argumentuje również, że brak możliwości szybkiego uznania kwalifikacji zawodowych, nabywanych często przez wiele lat, może mieć negatywny wpływ na decyzję o powrocie do Polski naszych rodaków.

Rząd argumentuje również, że brak możliwości szybkiego uznania kwalifikacji zawodowych, nabywanych często przez wiele lat, może mieć negatywny wpływ na decyzję o powrocie do Polski naszych rodaków.źródło: ShutterStock

Do końca 2021 r. obywatele państw członkowskich UE, w tym Polacy, będą mogli składać wnioski o uznanie kwalifikacji zawodowych nabytych w Wielkiej Brytanii. Taką zmianę zakłada projekt ustawy przyjęty wczoraj przez rząd na wypadek ziszczenia się widma bezumownego brexitu.

Brak porozumienia między Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest coraz bardziej realny. W konsekwencji po 30 marca 2019 r. kraj ten stanie się w relacjach z UE państwem trzecim i zostanie wyłączony z unijnego porządku prawnego.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane