statystyki

Brexit a kwalifikacje zawodowe zdobyte w Wielkiej Brytanii. Sprawdź, co cię czeka

autor: Paulina Szewioła06.03.2019, 18:00
Rząd argumentuje również, że brak możliwości szybkiego uznania kwalifikacji zawodowych, nabywanych często przez wiele lat, może mieć negatywny wpływ na decyzję o powrocie do Polski naszych rodaków.

Rząd argumentuje również, że brak możliwości szybkiego uznania kwalifikacji zawodowych, nabywanych często przez wiele lat, może mieć negatywny wpływ na decyzję o powrocie do Polski naszych rodaków.źródło: ShutterStock

Do końca 2021 r. obywatele państw członkowskich UE, w tym Polacy, będą mogli składać wnioski o uznanie kwalifikacji zawodowych nabytych w Wielkiej Brytanii. Taką zmianę zakłada projekt ustawy przyjęty wczoraj przez rząd na wypadek ziszczenia się widma bezumownego brexitu.

Brak porozumienia między Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest coraz bardziej realny. W konsekwencji po 30 marca 2019 r. kraj ten stanie się w relacjach z UE państwem trzecim i zostanie wyłączony z unijnego porządku prawnego.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane