statystyki

Rafalska: Wsłuchujemy się w głosy rodzin [OPINIA]

autor: Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej28.02.2019, 07:11; Aktualizacja: 28.02.2019, 09:30
Propozycje odważne, prorozwojowe, przywracające godność. Mają służyć Polakom, a w przypadku transferów do rodzin i emerytów, mają być też – jak określił to Marek Chądzyński na łamach DGP – zastrzykiem adrenaliny dla gospodarki.

Propozycje odważne, prorozwojowe, przywracające godność. Mają służyć Polakom, a w przypadku transferów do rodzin i emerytów, mają być też – jak określił to Marek Chądzyński na łamach DGP – zastrzykiem adrenaliny dla gospodarki.źródło: ShutterStock

Kiedy przed czterema laty zapowiadaliśmy program „Rodzina 500 plus”, krytycy kwestionowali sens jego wprowadzenia, twierdząc, że państwa nie stać na taki wydatek, a transfery pieniężne do rodzin zachwieją sytuacją na rynku pracy.

Dziś, trzy lata od momentu wejścia programu w życie, wiemy, że to nieprawda. 500 plus w portfelach Polaków – mówimy o prawie 2,5 mln rodzin, do których trafiło od początku funkcjonowania programu ponad 60 mld zł – przekłada się m.in. na wzrost konsumpcji stanowiącej jeden z silników wzrostu gospodarczego, od półtora roku oscylującego w granicach 5 proc.

Dzięki m.in. uszczelnieniu systemu podatkowego w budżecie państwa mamy zagwarantowane środki nie tylko na 500 plus, ale też na inne programy stanowiące finansowe wsparcie rodzin, jak wyprawki szkolne wypłacane uczniom w ramach programu „Dobry start”.

Tym samym udowadniamy, że przemyślana, mądrze prowadzona polityka rodzinna, traktowana jako inwestycja w rodzinę i rozwój kraju jest możliwa. Przeciwna teza ciążyła nad nami od 2 5 l at. Zdecydowanie ją odrzuciliśmy. Przełamaliśmy niemoc.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

  • Mural(2019-02-28 10:15) Zgłoś naruszenie 41

    pani Minister, zacznie się pani wsłuchiwać w głosy tych, co dają kasę na to rozdawnictwo, sami pozostając poza pani hojną ręką.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Xyz(2019-02-28 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    Stypendium naukowe dla studentów jest niższe od 500plus dla dzieciakow bogaczy. Ale trzeba iść do lania betonu i produkowac bachory a nie wykorzystywać młodość na naukę

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane