statystyki

Rafalska: Wsłuchujemy się w głosy rodzin [OPINIA]

autor: Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej28.02.2019, 07:11; Aktualizacja: 28.02.2019, 09:30
Propozycje odważne, prorozwojowe, przywracające godność. Mają służyć Polakom, a w przypadku transferów do rodzin i emerytów, mają być też – jak określił to Marek Chądzyński na łamach DGP – zastrzykiem adrenaliny dla gospodarki.

Propozycje odważne, prorozwojowe, przywracające godność. Mają służyć Polakom, a w przypadku transferów do rodzin i emerytów, mają być też – jak określił to Marek Chądzyński na łamach DGP – zastrzykiem adrenaliny dla gospodarki.źródło: ShutterStock

Kiedy przed czterema laty zapowiadaliśmy program „Rodzina 500 plus”, krytycy kwestionowali sens jego wprowadzenia, twierdząc, że państwa nie stać na taki wydatek, a transfery pieniężne do rodzin zachwieją sytuacją na rynku pracy.

Dziś, trzy lata od momentu wejścia programu w życie, wiemy, że to nieprawda. 500 plus w portfelach Polaków – mówimy o prawie 2,5 mln rodzin, do których trafiło od początku funkcjonowania programu ponad 60 mld zł – przekłada się m.in. na wzrost konsumpcji stanowiącej jeden z silników wzrostu gospodarczego, od półtora roku oscylującego w granicach 5 proc.

Dzięki m.in. uszczelnieniu systemu podatkowego w budżecie państwa mamy zagwarantowane środki nie tylko na 500 plus, ale też na inne programy stanowiące finansowe wsparcie rodzin, jak wyprawki szkolne wypłacane uczniom w ramach programu „Dobry start”.

Tym samym udowadniamy, że przemyślana, mądrze prowadzona polityka rodzinna, traktowana jako inwestycja w rodzinę i rozwój kraju jest możliwa. Przeciwna teza ciążyła nad nami od 2 5 l at. Zdecydowanie ją odrzuciliśmy. Przełamaliśmy niemoc.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

  • Mural(2019-02-28 10:15) Zgłoś naruszenie 41

    pani Minister, zacznie się pani wsłuchiwać w głosy tych, co dają kasę na to rozdawnictwo, sami pozostając poza pani hojną ręką.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Xyz(2019-02-28 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    Stypendium naukowe dla studentów jest niższe od 500plus dla dzieciakow bogaczy. Ale trzeba iść do lania betonu i produkowac bachory a nie wykorzystywać młodość na naukę

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane