statystyki

Wysoka pensja nie musi oznaczać wyłudzenia zasiłku

autor: Paulina Szewioła19.02.2019, 20:00
Sąd uznał, że wynagrodzenie kobiety nie zostało ukształtowane na takim poziomie z myślą o uzyskaniu niezasadnie wysokich świadczeń z zasiłku chorobowego kosztem innych ubezpieczonych.

Sąd uznał, że wynagrodzenie kobiety nie zostało ukształtowane na takim poziomie z myślą o uzyskaniu niezasadnie wysokich świadczeń z zasiłku chorobowego kosztem innych ubezpieczonych.źródło: ShutterStock

Sprawa dotyczy kobiety, która była zatrudniona na podstawie umowy o pracę na stanowisku menedżera restauracji z wynagrodzeniem zasadniczym 7,5 tys. zł brutto miesięcznie. Po ponad trzech miesiącach ubezpieczona poszła na zwolnienie z powodu ciąży.

ZUS zainteresował się sprawą. Po pierwsze, dlatego że płatnik składek w okresie zatrudnienia nowej menedżerki zgłaszał do ubezpieczeń również inne osoby, których pensje były co najmniej o połowę niższe od wynagrodzenia nowego pracownika.

Po drugie, pracodawca nie zatrudnił na czas nieobecności kobiety nikogo innego na stanowisku menedżera restauracji.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane