statystyki

Uchwały do bezpłatnych posiłków z błędami

autor: Michalina Topolewska12.02.2019, 07:26; Aktualizacja: 12.02.2019, 09:28
Analogiczne błędy zostały wykryte przez wojewodę śląskiego w przypadku ośmiu uchwał. Natomiast to, w jaki sposób powinno wyglądać prawidłowe uregulowanie kwestii podwyższania kryterium w stosunku do tych dwóch świadczeń niefinansowych, wskazuje wojewoda świętokrzyski, który również stwierdził częściową nieważność uchwał kilku gmin (np. rozstrzygnięcie nadzorcze z 29 stycznia 2019 r., nr PN-II-4130.14.2019).

Analogiczne błędy zostały wykryte przez wojewodę śląskiego w przypadku ośmiu uchwał. Natomiast to, w jaki sposób powinno wyglądać prawidłowe uregulowanie kwestii podwyższania kryterium w stosunku do tych dwóch świadczeń niefinansowych, wskazuje wojewoda świętokrzyski, który również stwierdził częściową nieważność uchwał kilku gmin (np. rozstrzygnięcie nadzorcze z 29 stycznia 2019 r., nr PN-II-4130.14.2019).źródło: stock.xchng
autor zdjęcia: unknown

W związku z wejściem w życie rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” samorządy podejmowały uchwały pozwalające na jego wdrożenie. Wojewodowie mają jednak zastrzeżenia do ich treści.

Wspomniany program od początku 2019 r. zastąpił obowiązujący wcześniej program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”. Podobnie jak jego poprzednik przewiduje przyznawanie wsparcia w formie posiłku, zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności bądź świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych osobom samotnym i rodzinom, których dochody nie przekraczają 150 proc. kryterium w pomocy społecznej. Aby gminy mogły udzielać im pomocy i otrzymać dotację budżetową na ten cel, musiały podjąć nowe uchwały w sprawie podwyższenia progu. Okazuje się, że część z nich miała problemy, aby zrobić to prawidłowo.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane