statystyki

Uchwały do bezpłatnych posiłków z błędami

autor: Michalina Topolewska12.02.2019, 07:26; Aktualizacja: 12.02.2019, 09:28
Analogiczne błędy zostały wykryte przez wojewodę śląskiego w przypadku ośmiu uchwał. Natomiast to, w jaki sposób powinno wyglądać prawidłowe uregulowanie kwestii podwyższania kryterium w stosunku do tych dwóch świadczeń niefinansowych, wskazuje wojewoda świętokrzyski, który również stwierdził częściową nieważność uchwał kilku gmin (np. rozstrzygnięcie nadzorcze z 29 stycznia 2019 r., nr PN-II-4130.14.2019).

Analogiczne błędy zostały wykryte przez wojewodę śląskiego w przypadku ośmiu uchwał. Natomiast to, w jaki sposób powinno wyglądać prawidłowe uregulowanie kwestii podwyższania kryterium w stosunku do tych dwóch świadczeń niefinansowych, wskazuje wojewoda świętokrzyski, który również stwierdził częściową nieważność uchwał kilku gmin (np. rozstrzygnięcie nadzorcze z 29 stycznia 2019 r., nr PN-II-4130.14.2019).źródło: stock.xchng
autor zdjęcia: unknown

W związku z wejściem w życie rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” samorządy podejmowały uchwały pozwalające na jego wdrożenie. Wojewodowie mają jednak zastrzeżenia do ich treści.

Wspomniany program od początku 2019 r. zastąpił obowiązujący wcześniej program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”. Podobnie jak jego poprzednik przewiduje przyznawanie wsparcia w formie posiłku, zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności bądź świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych osobom samotnym i rodzinom, których dochody nie przekraczają 150 proc. kryterium w pomocy społecznej. Aby gminy mogły udzielać im pomocy i otrzymać dotację budżetową na ten cel, musiały podjąć nowe uchwały w sprawie podwyższenia progu. Okazuje się, że część z nich miała problemy, aby zrobić to prawidłowo.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane