Urzędy pracy odbierają status bezrobotnego członkom WOT. Sprzeciw MON i RPO

autor: Artur Radwan27.01.2019, 21:36; Aktualizacja: 28.01.2019, 09:14
Potrzebę zmian przepisów dostrzega resort obrony.

Potrzebę zmian przepisów dostrzega resort obrony.źródło: ShutterStock

Urzędy pracy odbierają status bezrobotnego członkom Wojsk Obrony Terytorialnej. W ich obronie stają resorty pracy, obrony narodowej i rzecznik praw obywatelskich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Proste(2019-01-29 15:23) Zgłoś naruszenie 10

  Wystarczy zmienić ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych. Bo według niej żołnierz od dnia powołania do służby jest ubezpieczony na tych samych zasadach co pracownik z chwilą podjęcia pracy , płatnikiem składek jednostka MON, której podlega. Jeżeli żołnierz podlega ubezpieczeniom społecznym to nie moze być bezrobotnym. I nie ma co tu sie czepiać urzędów, bo stosują bezwzględnie obowiązujące pzrepisy, które sądy skrupulatnie pomijają, orzekając na podstawie ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP.

  Odpowiedz
 • Realista(2019-01-28 13:37) Zgłoś naruszenie 10

  che che - oto Polska wlasnie...powtorka z lat 90-tych gdzie obowiazkowa sluzbe odywali poborowi przez 364 dni (a nie 365) i nie nabywali prawa do zasilku dla bezrobotnych (wymgany 1 rok = 365 dni).

  Odpowiedz
 • Efka(2019-01-28 16:57) Zgłoś naruszenie 10

  Wielokrotnie sądy wypowiadały się już w tej kwestii i było wiele głośniejszych spraw. Orzecznictwo jednoznacznie wskazuje, że decyzja urzędników, o której mowa w komentowanej sytuacji, była nieprawidłowa. Jednak z punktu widzenia judykatury, nie zaś obowiązującego prawa. Oczywiście przepis swoje, orzecznictwo swoje i ja nie do końca zgadzam się z interpretacją sądów, ale jeśli ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nie ulegnie zmianie, na co wielokrotnie wskazywano w tego typu sprawach, zawsze będą wychodzić takie kwiatki.

  Odpowiedz
 • Vvv(2019-01-28 20:15) Zgłoś naruszenie 13

  Dostaje pieniądze, ubezpieczenie i zasiłek? Hahaha a ja mam płacić 36% podatku dochodowego na tych darmozjadow? W życiu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane