statystyki

Potrzebne nowe oświadczenia o rezygnacji z ulg PFRON

autor: Michalina Topolewska22.01.2019, 17:00
Okazuje się, że niektórzy sprzedający otrzymali w ubiegłym roku oświadczenia, w których nabywcy ich produktów lub usług deklarują, że nie chcą korzystać z ulg zarówno w 2018 r., jak i 2019 r.

Okazuje się, że niektórzy sprzedający otrzymali w ubiegłym roku oświadczenia, w których nabywcy ich produktów lub usług deklarują, że nie chcą korzystać z ulg zarówno w 2018 r., jak i 2019 r.źródło: ShutterStock

Wysłane do pracodawców w 2018 r. pisma, w których ich klienci wskazują, że nie będą korzystać z ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), straciły aktualność w br. Do czasu otrzymania nowych firmy muszą ich informować o należnej im kwocie obniżenia.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez fundusz na pytanie skierowane przez Ogólnopolską Bazę Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON). Dotyczyło ono interpretacji art. 22 ust. 1a ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 511 ze zm.), który obowiązuje od 1 października zeszłego roku. Zgodnie z nim pracodawca ma obowiązek raz w ciągu roku dołączyć do faktury wysyłanej kontrahentowi za zakup, informację o zasadach nabywania i korzystania z ulg we wpłatach na PFRON oraz o możliwości złożenia oświadczenia o rezygnacji z tego uprawnienia. Gdy klient się na to zdecyduje, pracodawca nie musi mu potem po każdym zakupie wysyłać informacji z kwotą obniżenia.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane