statystyki

Reforma szansą na rozwój rodzinnej pieczy

autor: Michalina Topolewska15.01.2019, 07:32; Aktualizacja: 15.01.2019, 07:50
Dzięki zmianom zawartym w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o pieczy zastępczej ograniczona zostanie rola placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Dzięki zmianom zawartym w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o pieczy zastępczej ograniczona zostanie rola placówek opiekuńczo-wychowawczych.źródło: ShutterStock

Dzięki zmianom zawartym w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o pieczy zastępczej ograniczona zostanie rola placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tak wynika ze stanowiska przygotowanego przez Biuro Analiz Sejmowych (BAS) do wspomnianego projektu. Jego celem jest doprowadzenie do tego, aby jak najwięcej małoletnich mogło przebywać w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka.

W związku z tym nowelizacja przewiduje m.in. zmianę zasad finansowania pobytu dzieci w pieczy zastępczej (gminy nie będą dopłacać powiatom do małoletnich mieszkających w placówkach opiekuńczo -wychowawczych) oraz ograniczenie możliwości umieszczania dzieci poniżej 10. roku życia w placówkach.

Ponadto samorządy będą podpisywać umowy z rodzicami zastępczymi na czas nieokreślony, a ich wynagrodzenie nie będzie mogło być niższe od kwoty minimalnej pensji w danym roku.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane