Broniarz po rozmowach: MEN nie przedstawiło żadnej propozycji ws. podwyżek dla nauczycieli

10.01.2019, 15:56; Aktualizacja: 10.01.2019, 16:11
nauczyciel, tablica

Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych powiedział, że "minister edukacji naukowej potwierdziła dwie rzeczy: po pierwsze, że jest zainteresowana podziałem między związkami zawodowymi (...) i drugi element to jest gra na czas".źródło: ShutterStock

Ministerstwo Edukacji Naukowej poza próbą przekonania nas, że odpowiedzialnymi za poziom naszego wynagrodzenia są tylko i wyłącznie samorządy, nie przedstawiło żadnej propozycji – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz po czwartkowych rozmowach z szefową MEN Anną Zalewską.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

 • Na(2019-01-10 16:49) Zgłoś naruszenie 1010

  Tylko strajk.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • uczciwy nauczyciel(2019-01-10 17:39) Zgłoś naruszenie 1019

  Broniarz weż się odczep od nauczycieli daj nam spokój pozwól nam uczyć a ty robisz tylko zamęt tobie to dobrze bo cię nie zwolnią a kasę bierzesz za robieniu zamętu coś mi się wydaje że ten twór co nazywa się ZNP to twór komunistyczny a chcesz podwyżek to swoje postulaty napisz na kartce i wyślij do I sekretarza PZPR on ci i twoim nierobom nauczycielom leniom z PZPR da podwyżki nawet i 2000 zł by tylko ty robił zamę w Polsce .AMEN

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kariera nikodema dyzmy(2019-01-10 17:01) Zgłoś naruszenie 81

  Korupcja, donosicielstwo, praca dla kolesi i nagrody za tworzenie poparcia dla dyrektorów to polska norma. Wszędzie to samo, a w oświacie "nagroda za wyróżniającą pracę" to opłacanie swoich ludzi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • antypodwyzka(2019-01-10 19:58) Zgłoś naruszenie 33

  Strajk zbiorowy to wystawienie nauczycieli mają być w opozycji do własnego dyrektora. Nierealne oczekiwanie podwyżki pensji zasadniczej od osoby, która nie ma na to wpływu i realna wizja zwolnień z pracy to sposób na wyeliminowanie z zawodu części mianowanych i dyplomowanych -najdroższych nauczycieli. Za to w planach jest dodatek dla stażystów. Zwolnienia bez odprawy z wilczym biletem w oświacie. To oszczędność dla budżetu. Taką propozycję dla oszukiwanej przez lata grupy zawodowej mają związki zawodowe.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • x(2019-01-11 10:01) Zgłoś naruszenie 37

  roniarz to tchórz i aparatczyk. POdwiesi się pod każdego. On ma gdzieś szkoły, dzieci i nauczycieli. Robi tylko publikę pod siebie. Jeżeli stanie w matury to napewno zyska grono wyznawców. Rodzice i młodzież bardzo mu podziękuja. Szczególnie mocno za 3 lata nauki w liceum i niemożność dostania się na studia. Dlaczego nie broni katechetów, skoro jego przyjaciółka chce likwidacji religii w szkołach. Co zrobił z forsa za ośrodki wczasowe ZNP. Niech opowie jak wyrzucal szkole z siedziby ZNP z dziećmi chorymi na Zespół Aspargera.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pachnie?--komuno wróć i daj nam nasze przywileje(2019-01-11 14:41) Zgłoś naruszenie 38

  większość nauczycieli po-dtrzymuje rodzinny komunizm.Trzeba to oczyścić z po-komunistycznej zarazy oraz dopuścić ludzi młodych,wykształconych,którzy chcą nauczać anie udawać spracowanego przez 18h/tyg.PO-kolesiostwie jest utrzymywany przywilej karty nauczyciela.Gdzie byli nauczyciele jak zamykano zakłady pracy i ludzi wyrzucano na bruk????

  Odpowiedz
 • Zgoda dyrektorow na dodatkowe zatrudnienie (2019-01-12 08:16) Zgłoś naruszenie 02

  W roku szkolnym 2017/18 i 18/19 dyrektorzy zbierali dane/wyrażali zgodę na temat dodatkowego zatrudnienia nauczycieli. Statystyki służą planowanym zmianom. Jeszcze do końca nie wiadomo o co chodzi

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane