Kto podpisze zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bhp

autor: Maciej Ambroziewicz04.01.2019, 16:00
umowa, prawo, prawnik, podpis

Potwierdzeniem ukończenia szkolenia okresowego bhp z wynikiem pozytywnym jest wydane przez organizatora szkolenia zaświadczenie, którego wzór został określony w załączniku do rozporządzenia wykonawczego.źródło: ShutterStock

Czy zaświadczenie o ukończonym szkoleniu okresowym z zakresu bhp musi podpisać jego organizator (np. właściciel firmy szkoleniowej), czy wystarczy, że zrobi to osoba, która je przeprowadziła (np. specjalista ds. bhp)?

Przepisy nie wskazują, kto w imieniu organizatora może podpisywać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia okresowego z zakresu bhp. W praktyce może to uczynić dowolna osoba upoważniona przez organizatora, i to niekoniecznie osoba je prowadząca.

Pracodawca jest nie tylko obowiązany organizować szkolenia z dziedziny bhp dla pracowników, lecz także powinien sam je odbyć w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Tak stanowi art. 237 3 par. 2 1 kodeksu pracy.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane