statystyki

Kto podpisze zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bhp

autor: Maciej Ambroziewicz04.01.2019, 16:00
umowa, prawo, prawnik, podpis

Potwierdzeniem ukończenia szkolenia okresowego bhp z wynikiem pozytywnym jest wydane przez organizatora szkolenia zaświadczenie, którego wzór został określony w załączniku do rozporządzenia wykonawczego.źródło: ShutterStock

Czy zaświadczenie o ukończonym szkoleniu okresowym z zakresu bhp musi podpisać jego organizator (np. właściciel firmy szkoleniowej), czy wystarczy, że zrobi to osoba, która je przeprowadziła (np. specjalista ds. bhp)?

Przepisy nie wskazują, kto w imieniu organizatora może podpisywać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia okresowego z zakresu bhp. W praktyce może to uczynić dowolna osoba upoważniona przez organizatora, i to niekoniecznie osoba je prowadząca.

Pracodawca jest nie tylko obowiązany organizować szkolenia z dziedziny bhp dla pracowników, lecz także powinien sam je odbyć w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Tak stanowi art. 237 3 par. 2 1 kodeksu pracy.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane