Najmniej zarabiający nie stracą 500 plus. Kryterium dochodowe zostanie podniesione

28.12.2018, 06:33; Aktualizacja: 28.12.2018, 08:12
Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalskaźródło: ShutterStock

Konieczne będzie podniesienie kryterium dochodowego w programie "Rodzina 500 plus, to się wydaje nieuniknione w 2019 r. Kryterium musi być takie, żeby świadczenie było dostępne nawet wtedy, kiedy minimalne wynagrodzenie jest dzielone na dwa – powiedziała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Inspektor Pracy(2018-12-28 10:49) Zgłoś naruszenie 153

    Skarga---Dzieciom dzieje się krzywda!. Znam wiele takich co pracowały juz od 15r zycia ,bez wakacji ,ferii ,z obowiązkowymi sobotami i wyznaczonymi niedzielami przed-światecznymi,później juz jako dorosle osoby w szkodl i nieb warunkach pracy równoczesnie przy rtęci,obslugujac nawet 36 zróde promieniotwórczych - izotopowych-,przy nieb napięciach ,bardzo wysokich temp oraz ciśnieniach ,pyle ,pyle wybuchowym ,gazach rujących i wybuchowych,kwasach i wielu innych...i co mimo 45 lat pracy ,okradzieni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z wieku emeryt --nie dostali nigdy 500+ ,aninie ma dla Nich wczesniejszego wieku Emerytalnego.i to jest zlodziejstwo bo na dzieci Kulczyków jest ale na Nich nie..

    Odpowiedz
  • Jan Dzban(2018-12-28 13:43) Zgłoś naruszenie 143

    Też oburza mnie 500+ na dzieci z rodzin o dochodach powyżej 5 tyś miesięcznie, a samotne matki z dochodem 2 tyś muszą same sobie radzić. Wstyd.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • hirasawa(2018-12-28 16:07) Zgłoś naruszenie 15

    Jeśli jednak kobieta zarabiająca minimum dostanie zwrot podatku(ulgę na dziecko0to próg dochodowy przekroczy i 500+ jej się nie należy

    Odpowiedz
  • as(2018-12-28 18:44) Zgłoś naruszenie 61

    jak podwyzsza kryterium to i nauczyciele się załapią na 500 +

    Odpowiedz
  • gosc(2018-12-28 19:12) Zgłoś naruszenie 134

    ruda oszukała nas bo jedynaki mający dochód 800 zł na osobę nie dostają i żyją w biedzie natomiast bogacze na ekskluzywny papier do **** dostają 500+, oby szlag trafił pisowców raz na zawsze za krzywdę tych dzieci tego im życzę w nowym roku

    Odpowiedz
  • gość(2018-12-28 20:17) Zgłoś naruszenie 134

    Oszukano samotne matki które by żyć muszą przecież pracować więc mają zabierane 500 plus bo przekraczają dochód wymagany , a patologia z 2 i więcej ma się fantastycznie : wycieczki, ferie, pijaństwo i bajabongo . Ponadto alimenty nie powinny być wliczane do dochodu bo uważam że są to pieniądze należne dziecku jak chłopu ziemia wyrokiem sądu . Wszystkie dzieci mają te same potrzeby i żołądki . Samotne matki pod Sejm i głośno protestować walcząc o swoje !!!!!!!!!!!!! To trzeba zmienić albo precz z p. Minister co tak oczywistych rzeczy nie dostrzega i nie reaguje ,

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2018-12-29 10:20) Zgłoś naruszenie 44

    Zycze wam wszystkim rzaduw Po i reszty opozyci to dopiero bedziecie kwiczec z biedy i braku pracy tego chcecie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wit(2018-12-29 12:43) Zgłoś naruszenie 41

    Niech bogate rodziny się nie boją, nadal obowiązuje kryterium że po przekroczeniu 10000 na osobę 500+ się należy, tylko 1000 będzie dyskwalifikować a tym bardziej jedno dziecko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • F_c_ socjalizm(2018-12-29 17:20) Zgłoś naruszenie 70

    500+ jedni pracują i mają G. Inni nie pracują i dostają od tego państwa pieniądze tych, którzy pracują.

    Odpowiedz
  • jedynak (2018-12-29 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny cud, biedni nie stracą ? a podniesienie progu będzie od min. wynagrodzenia czyli po pisiemu > niż 1000 na osobę nie należy się > niż 10.000 na osobę należy się bo mając jedno dziecko ma się skarb

    Odpowiedz
  • Alsa(2018-12-30 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Socjalizm to złodziejski ustrój. Zabierają pieniądze jednym, żeby sobie kupić wyborców. Pracujesz w tym kraju nie zarabiasz, bo na każym kroku człowieka okradają. A dzieci to powinni się mieć tyle na ile kogoś stać. A nie państwowe rozdawnictwo kasy, z której państwo ograbia ludzi.

    Odpowiedz
  • Samotna(2019-01-01 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy że samotna matka z jednym dzieckiem pracuje i dostaje alimenty to 500 plus się nie należy. I to wcale nie jest patologia. A żeby być samotna matka i otrzymywac zasilek to trzeba udowodnić że jest się samotnym. Wyrok o alimenty lub akt zgonu. A i wtedy renta na dziecko.

    Odpowiedz
  • Kocio(2019-01-19 13:12) Zgłoś naruszenie 01

    Wcześniej na dziecko PO łaskawie dawała 80pln na dziecko a i tak trzeba było spełniać kryterium dochodowe. Teraz dają 500 na każde drugie i też ludziom źle, bo inni mają. Zabrać wszystkim żeby wszyscy mieli po równo czyli gó*no. To nie jest program zapomogi socjalnej, to są pieniądze od państwa dla dzieci, tych bogatych też.To pierwszy program w którym ludzie którzy płacą największe podatki też coś w zamian mają a nie tylko mają, ale płacić.

    Odpowiedz
  • rupek(2019-02-24 13:09) Zgłoś naruszenie 10

    Tylko P i S zna ludzi biedę PO blachę kładli ma biednych i jeszcze chcą do władzy oni mają zakaz na 10 lat

    Odpowiedz