Czy całe świadczenie wychowawcze trzeba zwrócić?

autor: Paweł Sikora22.12.2018, 07:30; Aktualizacja: 22.12.2018, 10:20
Kolegium nie uchyliło decyzji prezydenta. Wskazało, iż zgodnie ustawą o pomocy państwa w wychowaniu dzieci osoba, która pobrała nienależnie świadczenie wychowawcze, jest obowiązana do jego zwrotu. Przywołało też definicję nienależnie pobranego świadczenie wychowawczego za art. 8 ustawy.

Kolegium nie uchyliło decyzji prezydenta. Wskazało, iż zgodnie ustawą o pomocy państwa w wychowaniu dzieci osoba, która pobrała nienależnie świadczenie wychowawcze, jest obowiązana do jego zwrotu. Przywołało też definicję nienależnie pobranego świadczenie wychowawczego za art. 8 ustawy.źródło: ShutterStock

W przypadku, gdy matka pobiera świadczenie wychowawcze na trojkę lub dwójkę dzieci i podstawa do zapłaty świadczenia odpada, matka musi zwrócić kwotę pobraną tylko na pierwsze dziecko – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane