O wypłatę rodzinom świadczeń wychowawczych, rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia - zaapelowała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w liście do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

"Zwracam się do państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia" – napisała Rafalska w piśmie do samorządów.

Przypomniała, że rząd zabezpieczył środki finansowe na wypłatę tych świadczeń. "Wypłata ich przed świętami pozwoli zapewnić polskim rodzinom wsparcie materialne, które przyczyni się do godnego i spokojnego spędzenia tego szczególnego okresu. Będę bardzo wdzięczna za zrozumienie tej ważnej sprawy" – zaapelowała Rafalska.

Podziękowała również za dotychczasowe zaangażowanie w realizację wypłat świadczeń, pracę na rzecz polskich rodzin. "Życzę państwu szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia" – napisała szefowa MRPiPS.