Bycie najlepszym kandydatem do posady ministerialnej może nie wystarczyć

autor: Artur Radwan04.12.2018, 20:25; Aktualizacja: 05.12.2018, 08:08
urzędnik

W czerwcu 2013 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora biura ministraźródło: ShutterStock

Wygrany konkurs na stanowisko urzędnicze nie oznacza, że z wyłonionym w nim kandydatem zostanie nawiązany stosunek pracy. Musi być taka wola i ze strony potencjalnego pracownika, i pracodawcy . Tak orzekł Sąd Najwyższy.

W czerwcu 2013 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora biura ministra. Zgłosiło się ośmioro kandydatów. Wymogi formalne spełniało dwoje, w tym urzędniczka mianowana, która pracowała w innym resorcie na stanowisku naczelnika. Konkurs składał się z trzech etapów: badania wymogów formalnych, testu oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Do rozmowy przystąpiła tylko urzędniczka.

W protokole z przeprowadzonego naboru wskazano jednak, że w zakresie wymagań pożądanych (czyli nieobowiązkowych) nie posiada wskazanych w ogłoszeniu trzech lat stażu pracy na stanowisku samodzielnym lub dwóch lat na stanowisku kierowniczym w komórkach obsługowych administracji rządowej centralnej lub terenowej. Podnoszono także, że nie posiada doświadczenia zawodowego w obszarach bezpośrednio stanowiących zadania na stanowisku, o które się ubiega. Dodano też, że jej wiedza w wymaganym zakresie ma charakter wyłącznie teoretyczny i nie wynika z dotychczasowego doświadczenia zawodowego.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane