statystyki

Bieżąca opieka nad wnukami daje prawo do wsparcia

autor: Michalina Topolewska14.11.2018, 07:09; Aktualizacja: 14.11.2018, 07:37
Ma ona bowiem obowiązek zapewniania dzieciom bezpieczeństwa, zdrowia, wyżywienia i utrzymania, a także dochodzenia należnych im świadczeń rodzinnych, czyli wszystkiego, co łączy się z faktycznym codziennym sprawowaniem nad nimi opieki.

Ma ona bowiem obowiązek zapewniania dzieciom bezpieczeństwa, zdrowia, wyżywienia i utrzymania, a także dochodzenia należnych im świadczeń rodzinnych, czyli wszystkiego, co łączy się z faktycznym codziennym sprawowaniem nad nimi opieki.źródło: ShutterStock

Wprawdzie przepisy ustawy nie przewidują możliwości uzyskania zasiłku na dziecko przez osobę, która sprawuje nad nim bieżącą pieczę, ale takie prawo można wywodzić wprost z konstytucji oraz Konwencji o Prawach Dziecka.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Łodzi, który rozpatrywał skargę w sprawie świadczeń rodzinnych. Wniosek o ich przyznanie złożyła babcia, której sąd powierzył opiekę nad trójką dzieci jej córki, która w niewłaściwy sposób wywiązywała się z obowiązków rodzicielskich.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane