Dla kogo Karta Dużej Rodziny w 2019

11.11.2018, 18:00; Aktualizacja: 15.12.2018, 12:12
Dotychczas przepisy upoważniały do skorzystania ze zniżek tylko rodzinę, posiadającą minimum trójkę dzieci, które nie przekroczyły 18 roku życia.

Dotychczas przepisy upoważniały do skorzystania ze zniżek tylko rodzinę, posiadającą minimum trójkę dzieci, które nie przekroczyły 18 roku życia.źródło: ShutterStock

Co roku wzrasta zainteresowanie zniżkami, przysługującymi rodzinom wielodzietnym. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przygotowało zmiany, które pozytywnie wpłyną na sytuację finansową jeszcze większej liczby gospodarstw domowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • gosc(2018-11-12 08:45) Zgłoś naruszenie 843

    tka jest, nic tylko sie rozmnażać a ciekawie kto będzie na tych nierobów pracował, 1000+, 500+, karta dużej rodziny, rodzinne, ojcowskie, tatowskie, co jeszcze wymyślicie

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • dobre(2018-11-12 08:54) Zgłoś naruszenie 653

    może jeszcze ich będziemy na rękach nosić za to, że się rozmnażali jak króliki

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rodzic, nie producent dzieci(2018-11-12 12:16) Zgłoś naruszenie 63

    A jak rodzice biologiczni przestaną/ przestali kiedyś być takimi rodzicami, bo ich dzieci trafią/ trafiły kiedyś do pieczy, albo - w przypadku rodziców zastępczych czy rodzinnego domu dziecka - rozwiązano z nimi umowy na rodzinę zastępczą/ rodzinny dom dziecka, to także mają mieć KDR i zniżki dożywotnio? Jeśli tak, to za jakie niby zasługi opiekuńczo - rodzicielskie? I dlaczego inni, mający jedno czy dwoje dzieci, bądź nie mający dzieci wcale (nie tylko dlatego, że nie chcą) mają takie ulgi dożywotnio im finansować (to, że nie ma niczego za darmo, to oczywiste).

    Odpowiedz
  • Gość(2018-12-19 12:43) Zgłoś naruszenie 123

    Można zostać rodzicem zastępczym bądź sdoptować kakieś dzieciątko( nie pieska) o też będziecie brali wszystkie dodatki

    Odpowiedz
  • Hanna(2019-01-10 14:06) Zgłoś naruszenie 104

    Większość rabatów dotyczy osób dosyć dobrze sytuowanych , dla najbiedniejszych nic tu nie ma . Bo po co mi paszport i zniżka w Locie skoro ledwo wyrabiam się z podstawowymi opłatami np. czynsz , energia , woda ?

    Odpowiedz
  • goska16(2019-01-13 13:25) Zgłoś naruszenie 63

    Jeżeli cos jest dla dzieci to powinno byc bez względu na dochód i ilość dzieci, w moim przypadku 2 dzieci i rodzinne nie przysługiwało nigdy, 500 plus jeszcze nie było, karta dużej rodziny też nie, nalepiej to nie pracowac i mięć więcej niz 2 dzieci i wszystko sie należy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • maria(2019-01-23 09:44) Zgłoś naruszenie 13

    mam 1 dziecko j chciala bym tez karte dozej rodziny

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • grześ(2019-02-01 14:11) Zgłoś naruszenie 60

    No niestety ja z żoną mamy tylko dwójkę dzieci i dwie najniższe pensje, więc czekamy kiedy wprowadzą KBR (Kartę Biednej Rodziny)

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-02-06 10:32) Zgłoś naruszenie 41

    Ja wychowałam szóstka dzieci i nie bylo500 plus ktoś kto pisze o rodzicach jak o kronikach ma chyba siano w głowie dania z rozumu obraża tych rodziców, niech się zastanowi nad tym dobrze ,no i nie wszyscy są nierobami.

    Odpowiedz
  • ola(2019-02-08 16:54) Zgłoś naruszenie 12

    istna glupota

    Odpowiedz
  • Ryżyk(2019-03-29 22:46) Zgłoś naruszenie 11

    Jestem matką jednego dziecka ponieważ zdrowy rozsądek mówił mi , że na więcej mnie nie stać.Wychowałam w dobrobycie dzięki ciężkiej pracy mojej i mojego męża.Nie czekaliśmy na pomoc państwa tylko działaliśmy. Obecnie jest tylko dawać, brać bez opamiętania .Nie mam życzenia sponsorować tych wszystkich darowizn.To zakrawa o absurd.Ktoś miał dużo dzieci , bo albo chciał albo nie wiedział skąd się biorą, ale dlaczego skoro są już dorosłe , rodzice mają dostać kartę dużej rodziny. Ten kraj schodzi na psy właśnie przez tak głupie pomysły.

    Odpowiedz
  • Barbara(2019-05-04 12:10) Zgłoś naruszenie 10

    BARDZO DOBRY POMYSŁ

    Odpowiedz