statystyki

MEN daje sobie rok na zmianę systemu oceniania nauczycieli

autor: Artur Radwan29.10.2018, 07:10; Aktualizacja: 29.10.2018, 07:33

Na ponad 272 tys. pracowników oświaty zrzeszonych w ZNP zaledwie 8 proc. jest zadowolonych z nowej formuły oceny okresowej. Pozostali opowiadają się za nowelizacją przepisów w tym zakresie i przywróceniem stanu obowiązującego przed 1 września br. Jednak projekt zakładający takie rozwiązanie został w ubiegłym tygodniu negatywnie zaopiniowany przez posłów z komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Chodzi o projekt nowelizacji Karty Nauczyciela autorstwa ZNP, zgłoszony przez posłów PO. Komisje opowiedziały się za odrzuceniem go w pierwszym czytaniu.

Do niedawna ocena dorobku zawodowego była dokonywana przy okazji zdobywania kolejnego stopnia awansu zawodowego. Obowiązujące od tego roku szkolnego rozwiązanie zakłada, że nauczyciel będzie weryfikowany co trzy lata, ale MEN – na wniosek oświatowej Solidarności – chce wydłużyć ten okres do pięciu lat.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane