Samodzielne wystawianie faktur bez wpływu na ulgi PFRON

autor: Michalina Topolewska25.10.2018, 16:00
W sytuacji, kiedy fakturę wystawia nabywca w imieniu sprzedającego, informacja o możliwości uzyskania obniżenia we wpłacie na PFRON powinna zostać przekazana w tym momencie.

W sytuacji, kiedy fakturę wystawia nabywca w imieniu sprzedającego, informacja o możliwości uzyskania obniżenia we wpłacie na PFRON powinna zostać przekazana w tym momencie.źródło: ShutterStock

Firma sprzedająca produkty lub usługi klientom, którzy sami wystawiają sobie faktury za te zakupy, może im udzielać obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób niepełnosprawnych (BON) Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON).

Jednym z warunków uzyskania przez przedsiębiorstwo upustu w składce na fundusz jest dokonanie zakupu u firmy, która może ich udzielać i udokumentowanie go fakturą. Zwykle jest ona wystawiana przez sprzedającego, ale art. 106d ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221 ze zm.) dopuszcza też możliwość samofakturowania. Chodzi o sytuację, gdy to nabywca, po zawarciu odpowiedniej umowy ze sprzedającym, wystawia faktury w jego imieniu i na jego rzecz.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane