statystyki

Ulgi na PFRON: Firma poinformuje o swojej strukturze

autor: Michalina Topolewska22.10.2018, 07:20; Aktualizacja: 22.10.2018, 07:25
BON zwraca uwagę, że obydwa formularze zostały poszerzone o nowe pozycje.

BON zwraca uwagę, że obydwa formularze zostały poszerzone o nowe pozycje.źródło: ShutterStock

Pracodawca, który ma prawo do udzielania ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powinien na stosowanych do tego drukach wskazywać, czy jest samodzielnym podmiotem, czy np. oddziałem innego przedsiębiorstwa.

O tym obowiązku przypomina Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) w związku z wejściem w życie od początku tego miesiąca rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 27 września 2018 r. w sprawie informacji dotyczących kwot obniżenia wpłat na PFRON oraz ewidencji wystawianych informacji o kwocie obniżenia (Dz.U. poz. 1858). Na jego mocy wprowadzone zostały nowe wzory dwóch formularzy: INF-U oraz INF-1-u. Pierwszy zawiera wysokość ulgi i jest wystawiany przez firmę klientom, którzy są zobligowani do wpłat na rzecz PFRON i chcieliby obniżyć wysokość tej należności. Z kolei drugi zawiera informacje o wszystkich udzielonych w ciągu miesiąca obniżeniach i jest przekazywany do funduszu.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane