statystyki

Dopłata z Funduszu Pracy dla pomagających jej szukać

autor: Michalina Topolewska17.10.2018, 09:15; Aktualizacja: 17.10.2018, 09:16
W projekcie przewidziane zostało odmrożenie podstawy naliczania odpisu za każdego zatrudnionego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS).

W projekcie przewidziane zostało odmrożenie podstawy naliczania odpisu za każdego zatrudnionego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS).źródło: ShutterStock

W 2019 r. powiaty dalej będą otrzymywać pieniądze na wynagrodzenia dla osób zatrudnionych w pośredniakach oraz nagrody dla mających najlepsze wyniki w aktywizacji bezrobotnych.

Umożliwi to nowelizacja przepisów ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.), która jest elementem przyjętego wczoraj przez rząd projektu ustawy okołobudżetowej na przyszły rok. Zgodnie z zawartym w niej rozwiązaniem pokrywane z Funduszu Pracy (FP) dofinansowanie będzie obejmować wynagrodzenia zasadnicze wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne osób, które są zatrudnione w powiatowych urzędach pracy (PUP) i wykonują zadania wynikające z ustawy. Na ten cel do samorządów ma trafić prawie 150 mln zł – jest to kwota odpowiadająca 8 proc. sumy przewidzianej na realizację projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze te będą przekazane w wysokości proporcjonalnej do udziału PUP w wydatkach ogółem poniesionych w skali całego kraju w 2017 r. na programy na rzecz promocji zatrudnienia. Ponadto, podobnie jak w poprzednich latach, pośredniaki uzyskają też dodatkowe środki z FP na pokrycie kosztów nagród dla urzędników. Przy czym szansę na ich otrzymanie będą miały tylko te PUP, które odnotują w tym roku wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie wyższym niż średnia dla wszystkich urzędów. Drugim warunkiem jest zaś to, aby jednocześnie miały niższy od przeciętnego wskaźnik efektywności kosztowej.


Pozostało jeszcze 45% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Voxveritas(2018-10-17 19:38) Zgłoś naruszenie 10

    Tego rodzaju programy rozdawania wyłudzonych podatków od ludzi pracy, na fikcyjne i nieistniejące cele świadczą, że Polska nie może wydobyć się z kategorii Bantustanu. Skorumpowanej politycznie oligarchii partyjnych kacyków, bez przyzwoitości i patriotyzmu. Gdzie g...dy. pasożytują bezkarnie na narodzie, przy pomocy absurdalnego aparatu biurokratycznego tworząc fikcyjne programy w celu przelewania publicznych pieniędzy do prywatnych korytowych kiszeni. Biura pośrednictwa pracy należy znacznie ograniczyć z absolutną likwidacją wojewódzkich urzędy pracy w których celem jest wzniecanie kurzu. Miałem taki sen że mój kraj kiedyś stanie się normalnym i przyzwoitym, wolnym od podobnych złodziejskich idiotyzmów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane