statystyki

Dopłata z Funduszu Pracy dla pomagających jej szukać

autor: Michalina Topolewska17.10.2018, 09:15; Aktualizacja: 17.10.2018, 09:16
W projekcie przewidziane zostało odmrożenie podstawy naliczania odpisu za każdego zatrudnionego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS).

W projekcie przewidziane zostało odmrożenie podstawy naliczania odpisu za każdego zatrudnionego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS).źródło: ShutterStock

W 2019 r. powiaty dalej będą otrzymywać pieniądze na wynagrodzenia dla osób zatrudnionych w pośredniakach oraz nagrody dla mających najlepsze wyniki w aktywizacji bezrobotnych.

Umożliwi to nowelizacja przepisów ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.), która jest elementem przyjętego wczoraj przez rząd projektu ustawy okołobudżetowej na przyszły rok. Zgodnie z zawartym w niej rozwiązaniem pokrywane z Funduszu Pracy (FP) dofinansowanie będzie obejmować wynagrodzenia zasadnicze wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne osób, które są zatrudnione w powiatowych urzędach pracy (PUP) i wykonują zadania wynikające z ustawy. Na ten cel do samorządów ma trafić prawie 150 mln zł – jest to kwota odpowiadająca 8 proc. sumy przewidzianej na realizację projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze te będą przekazane w wysokości proporcjonalnej do udziału PUP w wydatkach ogółem poniesionych w skali całego kraju w 2017 r. na programy na rzecz promocji zatrudnienia. Ponadto, podobnie jak w poprzednich latach, pośredniaki uzyskają też dodatkowe środki z FP na pokrycie kosztów nagród dla urzędników. Przy czym szansę na ich otrzymanie będą miały tylko te PUP, które odnotują w tym roku wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie wyższym niż średnia dla wszystkich urzędów. Drugim warunkiem jest zaś to, aby jednocześnie miały niższy od przeciętnego wskaźnik efektywności kosztowej.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Voxveritas(2018-10-17 19:38) Zgłoś naruszenie 10

    Tego rodzaju programy rozdawania wyłudzonych podatków od ludzi pracy, na fikcyjne i nieistniejące cele świadczą, że Polska nie może wydobyć się z kategorii Bantustanu. Skorumpowanej politycznie oligarchii partyjnych kacyków, bez przyzwoitości i patriotyzmu. Gdzie g...dy. pasożytują bezkarnie na narodzie, przy pomocy absurdalnego aparatu biurokratycznego tworząc fikcyjne programy w celu przelewania publicznych pieniędzy do prywatnych korytowych kiszeni. Biura pośrednictwa pracy należy znacznie ograniczyć z absolutną likwidacją wojewódzkich urzędy pracy w których celem jest wzniecanie kurzu. Miałem taki sen że mój kraj kiedyś stanie się normalnym i przyzwoitym, wolnym od podobnych złodziejskich idiotyzmów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane