Solidarność podsumowała 7 miesięcy niedziel wolnych od handlu. Odbiór społeczny jest bardzo dobry

11.10.2018, 14:19; Aktualizacja: 11.10.2018, 14:33
zakupy handel

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, placówkach pocztowych. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.źródło: ShutterStock

Dzięki ustawie ograniczającej handel w niedziele Polacy spędzają więcej czasu ze swoimi rodzinami - powiedział w czwartek Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność Alfred Bujara. PKB nie ucierpiało, wręcz wzrosło, a odbiór społeczny jest bardzo dobry - dodał.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (1)

  • erert(2018-10-15 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwne, mnie nie udało się znaleźć dosłowni ani jednej osoby, która uważałaby to za dobry pomysł. Każdy klnie, że niczego nie można kupić albo, że teraz mniej zarabia lub w tygodniu pracuje do późna. Nikt nie powiedział mi, że to dobry pomysł. Kto robił te ankiety i w jaki sposób? Takie same wyniki jak "rosnące pensje Polaków", "rynek pracownika", "ludziom żyje się lepiej"... Można do tego dołączyć bajki o Yeti i ufo. Ten sam poziom wiarygodności.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane