statystyki

ZUS ostrzega klientów przed oszustami: Nie wysyłamy e-maili

autor: Bożena Wiktorowska11.10.2018, 07:50
W sytuacji, w której ktokolwiek z ubezpieczonych lub pracodawców ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, ZUS prosi o kontakt z najbliższą placówką zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.

W sytuacji, w której ktokolwiek z ubezpieczonych lub pracodawców ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, ZUS prosi o kontakt z najbliższą placówką zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.źródło: ShutterStock

ZUS nie wysyła do swoich klientów żadnych e-maili, tym bardziej informujących o zaległościach. I dlatego ostrzega przed zawirusowaną korespondencją od osób podszywających się pod zakład.

− Ostrzegamy przed oszustami, którzy w ostatnich dniach zwiększyli swoją aktywność – mówi DGP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy zakładu. – Cały czas telefonują do nas klienci, informując o dziwnych e-mailach, w których jako nadawca figuruje właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W temacie wiadomości znajduje się fraza „Zaległe składki”. A w samej wiadomości jest prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości – dodaje.

Okazuje się, że w ten sposób oszuści chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów. ZUS ostrzega, aby w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie wiadomości ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane