statystyki

Będzie centralny rejestr kar dla nielegalnych placówek

autor: Michalina Topolewska09.10.2018, 18:47; Aktualizacja: 10.10.2018, 07:42
Jednocześnie doprecyzowało, że w sytuacji, gdy właściciel placówki należy do kadry opiekuńczej, może być zaliczony do niej tylko w wymiarze połowy etatu, a jeśli prowadzi kilka domów, tylko w jednym z nich może być zaliczony do personelu.

Jednocześnie doprecyzowało, że w sytuacji, gdy właściciel placówki należy do kadry opiekuńczej, może być zaliczony do niej tylko w wymiarze połowy etatu, a jeśli prowadzi kilka domów, tylko w jednym z nich może być zaliczony do personelu.źródło: ShutterStock

Wojewodowie nie będą prowadzić własnych wykazów zawierających informacje o prywatnych domach seniora ukaranych za bezprawną działalność. Powstanie jeden zbiorczy rejestr, prowadzony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Takie rozwiązanie znalazło się w najnowszej wersji projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego. Nowelizacja przewiduje m.in. zaostrzenie przepisów regulujących prowadzenie prywatnych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym lub przewlekle chorym oraz sprawowanego nad nimi nadzoru przez wojewodów. Jedna z propozycji zakładała, że wojewoda będzie prowadził rejestr kar nałożonych na domy działające bez zezwolenia. 


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane