Podwyżki w Wodach Polskich w przyszłym roku

autor: Jakub Pawłowski09.10.2018, 07:23; Aktualizacja: 09.10.2018, 08:15
W najbliższych dniach zostanie też wyłoniony zewnętrzny podmiot do analizy kategorii zawodowych i wyznaczenia zasad wartościowania i oceny poszczególnych stanowisk

W najbliższych dniach zostanie też wyłoniony zewnętrzny podmiot do analizy kategorii zawodowych i wyznaczenia zasad wartościowania i oceny poszczególnych stanowiskźródło: ShutterStock

– Najtrudniejszy okres scalania i organizacji w nowej strukturze mamy już za sobą. Już teraz wiadomo, że na początku 2019 r. pracownicy PGW Wody Polskie otrzymają znaczące podwyżki wynagrodzeń – zapowiada Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. I dodaje, że na ostatnim spotkaniu z dyrektorami regionalnych zarządów podjął już decyzję o przyznaniu nagród rocznych dla wszystkich pracowników instytucji.

W najbliższych dniach zostanie też wyłoniony zewnętrzny podmiot do analizy kategorii zawodowych i wyznaczenia zasad wartościowania i oceny poszczególnych stanowisk. – Pozwoli to na ujednolicenie warunków pracy we wszystkich jednostkach naszego Gospodarstwa. Prace zespołu zakończą się w I kwartale 2019 r. W ciągu najbliższych trzech–czterech lat dojdziemy w wysokości płac do optymalnych i godnych stawek – zapewnienia te znalazły się w oficjalnym liście prezesa do pracowników PGW WP.

Przemysław Daca już wyjaśniał na naszych łamach, że zewnętrzny audytor jest konieczny, by indywidualnie opisać wszystkie stanowiska pracy, uszeregować je i przyjrzeć się strukturze zatrudnienia wraz z wynagrodzeniami. Chodzi o to, by podwyżki trafiły najpierw do osób o najlepszych kompetencjach, na których ciąży też najwyższa odpowiedzialność, a dopiero później do osób zajmujących się mniej wymagającymi pracami. – Musimy zatrzymać specjalistów i ekspertów, których zarobki najdotkliwiej odstają od średniej – zapewnia Daca.


Pozostało 33% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (7)

 • Tatarzyn(2018-10-13 20:54) Zgłoś naruszenie 50

  a gdzie podział się ten geniusz Gajda, za tą reformę to na pal końmi naciągnąć jak Azję

  Odpowiedz
 • PRACOWNICY PGW WP (2018-10-10 22:03) Zgłoś naruszenie 143

  Jestem pracownikiem PGW WP RZGW Gdańsk jako operator śluzy posługuję 3 obiekty hydrotechniczne.Wykonuję ok.8 zawodów w jednym za śr.2tyś.netto!To jest dopiero Patriotyzm.Prawie za darmo praca za 8 osób.Pozdrawiam!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • H20(2018-10-10 20:57) Zgłoś naruszenie 41

  Audyt należy zacząć od prezesa Wód Polskich, widać że w ogóle nie za struktury i charakterystki pracy w gospodarce wodnej. Należy zadać pytanie prezesowi czy zna wzór na prędkość przeplywu wody wg. Chezy - Manninga ;) jeśli nie zna to niech go przeniosą do innej spółki skarbu Państwa, jak nieszanowanego Gajde, który okrzykiwał się człowiekiem z branży. Pamiętajcie, że w wodach polskich nie są najwążniejsi ci któzy naliczają opłay za korzystanie z wód bo póki co te działy są najbardziej rozbudowane. Jak chcecie wyciągać więcej kasy za zgody wodnoprawne to proszę zrobić to nowelą ustawy prawo wodne a nie waszymi interpretacjami. W terenie nie można znaleźć rzeki czy kanału bo tak wszystko zarośnięte. Strach pomyśleć jak sobie poradzicie z powodzią, która prędzej czy póżniej przyjdzie. I nauczcie nowych pracowników zasad posadawiania budowli na gruntach słabonośnych bo mylą piaski dobrze zagęszczone z torfami i gytiami ;)

  Odpowiedz
 • Viki(2018-10-10 08:53) Zgłoś naruszenie 61

  Czyli dostaną kierowniczy i dyrektorzy a pracownicy figę.

  Odpowiedz
 • Robi(2018-10-09 23:02) Zgłoś naruszenie 20

  ***********

  Odpowiedz
 • fakt.(2018-10-09 18:10) Zgłoś naruszenie 51

  Jakie tam one polskie ,izraelskie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane