statystyki

Orzeczenie o ustanowieniu opieki naprzemiennej niezbędne do otrzymania 500 plus?

autor: Michalina Topolewska03.10.2018, 20:00
niania, dziecko

Zdaniem gminy w przypadku matki brak jest orzeczenia o ustanowieniu opieki naprzemiennej.źródło: ShutterStock

 Nie można uznawać, że sprawowanie opieki naprzemiennej nad dzieckiem występuje tylko wtedy, gdy wskazuje na to sentencja sądowego orzeczenia.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie, który rozpatrywał skargę w sprawie świadczenia wychowawczego. Wniosek o jego przyznanie złożyła matka samotnie wychowująca córkę. Dołączyła do niego kopię wyroku rozwodowego, a także późniejsze postanowienie sądu rejonowego, z którego wynikało, że opiekę nad dzieckiem sprawuje naprzemiennie z byłym mężem.

Jednak gmina wydała decyzję odmawiającą 500+, uzasadniając to tym, że kobieta nie spełniła warunku zawartego w art. 8 ust. 2 ustawy z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1851 ze zm.).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane