statystyki

"Aktualna sytuacja w policji" skłania funkcjonariuszy do odejścia ze służby

autor: Bożena Wiktorowska20.09.2018, 08:06; Aktualizacja: 20.09.2018, 09:52
103 tys. etatów w policji jest zapisanych w  ustawie budżetowej na 2019 r.

103 tys. etatów w policji jest zapisanych w ustawie budżetowej na 2019 r.źródło: ShutterStock

 Aż 5151 osób, czyli 51 proc. uczestników sondy przeprowadzonej przez NZSS Policjantów, odpowiedziało „tak” na pytanie, czy zamierza odejść ze służby „w związku z aktualną sytuacją w policji”. „Zastanawia się” 4128 osób, czyli 41 proc. głosujących. Tylko 8 proc. nie planuje złożenia wypowiedzenia. W sondzie wzięło udział 10 073 głosujących.

– Te liczby są zatrważające. I pokazują skalę niezadowolenia funkcjonariuszy – podkreśla Andrzej Szary, wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów.

Z szacunków związkowców wynika, że w grupie osób wypowiadających się w sondzie są m.in. funkcjonariusze, którzy w ciągu najbliższych dwóch lat nabędą prawo do maksymalnej emerytury. – Do końca 2020 r. pełne uprawnienia uzyska około 8 tys. policjantów – wyjaśnia Andrzej Szary. – Trzeba mieć na swoim koncie 28 lat, 6 miesięcy i jeden dzień służby. Dłuższy staż nie wpływa już na zwiększenie wysokości świadczenia – dodaje.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (13)

  • emeryt(2018-09-21 08:31) Zgłoś naruszenie 124

    O procent za każdy rok służby na rzecz państwa PIS / autorytarnego/ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Występują przeciwko obywatelom tego kraju broniącym zasad konstytucyjnych .......................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kierownik sklepu monopolowego(2018-09-20 13:24) Zgłoś naruszenie 419

    A co wy mysleliscie że będziecie zarabiać służyć obywatelom a jak chcecie zarabiać kasę to do biedronki fizycznie zaiwaniac wozić dupsko w samochodzie każdy mądry umie wakaty czekają Lidl biedronka itp

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2018-09-22 09:34) Zgłoś naruszenie 31

    Polityczna Policja PIS leje obywateli RP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Komu służycie????????????

    Odpowiedz
  • pieszy Zenek (2018-09-21 10:41) Zgłoś naruszenie 38

    Artykuł pisany na modłę policyjnych związków zawodowych. Praca niewatpliwie ciężka, ale wystarczy podjechać pod byle jaki komisariat i pooglądać czym panowie policjanci prywatnie podjeżdżają. Już tak dramatycznie to nie wygląda, jak opisuje pan dziennikarz( "szwagier policjanta?)". No chyba, że mają jakieś "dodatkowe" źródła dochodu:).

    Odpowiedz
  • Bert(2018-09-20 19:11) Zgłoś naruszenie 27

    Piszecie obok, że odchodzą do SOP, to chyba dobrze.

    Odpowiedz
  • DZIADEK-ALE DZIAD-PO50 LATACH PRACY-WIEK65 LAT-921(2018-09-20 11:10) Zgłoś naruszenie 215

    MY MAMY PO50 LATACH921 ZL CO WY NATO I ZYJEMY JESZCZE LEKARSTWA KUPUJEMY.TO JEST ZALOSNE WIDAC ZE WY NIE PATRZYCIE NA OJCZYZNE TYLKO NA KAS TAK DALEKO NIE ZAJDZIECIE.BO ALBO SIE JEST POLICJANTEM ALBO SIE NIE JEST.DLA CZEGO NIE ODCHODZILISCIE ZA PO IPSL MNIEJ ZARABJALISCIE A WIECEJ BYLO PRACY.TO JEST HANIEBNE!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mundurowy(2018-10-17 20:59) Zgłoś naruszenie 10

    Szeregi Policji i innych służb czekają... Bedzie można wozić dupsko, gratis od czasu do czasu zostać oplutym, dostać cegłą po główce, wygrzać tyłeczek pod krzaczkiem w 20 stopnowym mrozie na nocnej 10 godzinnej służbie. Kazdy może spróbować tego miodu.

    Odpowiedz
  • Mundurowy 2(2018-10-20 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich, którzy zazdroszczą policjantom ! Zapraszamy do Naszych szeregów- zostań policjantem i nie będziecie mieli czego już zazdrościć!?

    Odpowiedz