statystyki

Praca za granicą nie zawsze wyklucza 500+

autor: Michalina Topolewska19.09.2018, 07:39; Aktualizacja: 19.09.2018, 08:05
Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę dotyczącą świadczenia wychowawczego.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę dotyczącą świadczenia wychowawczego.źródło: ShutterStock

Z faktu wykonywania przez rodzica pracy w rotacyjnym systemie poza granicami kraju nie można wywodzić, że nie zamieszkuje w Polsce na stałe. Gmina powinna to zweryfikować, przeprowadzając wywiad środowiskowy.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę dotyczącą świadczenia wychowawczego. Gmina odmówiła jego przyznania na drugie dziecko w rodzinie po tym, gdy na podstawie danych uzyskanych z Centralnego Wykazu Ubezpieczonych okazało się, że wnioskujący o nie rodzic nie jest zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego. To zaś świadczy o tym, że nie mieszka w Polsce. Rodzic nie zgodził się z tym rozstrzygnięciem. Wskazał, że mieszka w Polsce z żoną i dwójką dzieci. Nie jest natomiast zgłoszony do ubezpieczeń, bo pracuje poza Unią Europejską, przy czym jego system pracy jest rotacyjny i część czasu w roku spędza za granicą, a część w kraju.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • pola(2018-09-19 20:06) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli pracować za granica to tylko na dobrych warunkach. z otto ma się pewność że praca będzie i że wypłata pewna. Do tego ubezpieczenie a i dach nad głową.

    Odpowiedz
  • Krystyna(2018-10-02 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się, jeśli już ktoś chce jechać za granicę, to niech ma dobrą i godną zaufania firmę.Ja pracuję jako opiekunka do osób starszych w firmie Medipe i bardzo chwalę sobie naszą współpracę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane