statystyki

Praca za granicą nie zawsze wyklucza 500+

autor: Michalina Topolewska19.09.2018, 07:39; Aktualizacja: 19.09.2018, 08:05
Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę dotyczącą świadczenia wychowawczego.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę dotyczącą świadczenia wychowawczego.źródło: ShutterStock

Z faktu wykonywania przez rodzica pracy w rotacyjnym systemie poza granicami kraju nie można wywodzić, że nie zamieszkuje w Polsce na stałe. Gmina powinna to zweryfikować, przeprowadzając wywiad środowiskowy.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę dotyczącą świadczenia wychowawczego. Gmina odmówiła jego przyznania na drugie dziecko w rodzinie po tym, gdy na podstawie danych uzyskanych z Centralnego Wykazu Ubezpieczonych okazało się, że wnioskujący o nie rodzic nie jest zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego. To zaś świadczy o tym, że nie mieszka w Polsce. Rodzic nie zgodził się z tym rozstrzygnięciem. Wskazał, że mieszka w Polsce z żoną i dwójką dzieci. Nie jest natomiast zgłoszony do ubezpieczeń, bo pracuje poza Unią Europejską, przy czym jego system pracy jest rotacyjny i część czasu w roku spędza za granicą, a część w kraju.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • pola(2018-09-19 20:06) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli pracować za granica to tylko na dobrych warunkach. z otto ma się pewność że praca będzie i że wypłata pewna. Do tego ubezpieczenie a i dach nad głową.

    Odpowiedz
  • Krystyna(2018-10-02 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się, jeśli już ktoś chce jechać za granicę, to niech ma dobrą i godną zaufania firmę.Ja pracuję jako opiekunka do osób starszych w firmie Medipe i bardzo chwalę sobie naszą współpracę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane