statystyki

Urzędy pracy udzielają wsparcia bezrobotnym i pracodawcom. Nowa ustawa, ale stare błędy

autor: Michalina Topolewska11.09.2018, 18:00
praca, rekrutacja, bezrobotny

Jak zwracają uwagę rządowi prawnicy, projekt powiela w znacznej części przepisy obowiązującej ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.źródło: ShutterStock

 Rządowe Centrum Legislacji (RCL) ma zastrzeżenia do przepisów, na podstawie których powiatowe urzędy pracy (PUP) udzielają wsparcia bezrobotnym i pracodawcom. Podkreśla, że nie wskazują one szczegółowych zasad ani kryteriów jego przyznawania.

Taki zarzut został postawiony w stanowisku do przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) projektu ustawy o rynku pracy. Jak zwracają uwagę rządowi prawnicy, powiela on w znacznej części przepisy obowiązującej ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265), ale jednocześnie powtarza ich wady prawno-legislacyjne.

– Przedstawione rozwiązania budzą zastrzeżenia co do ich precyzyjności, co może naruszać zasadę demokratycznego państwa prawnego wyrażoną w art. 2 konstytucji i wynikającą z niej zasadę określoności przepisów i zasadę przyzwoitej legislacji – wskazuje w piśmie skierowanym do ministerstwa Tomasz Dobrowolski, wiceprezes RCL.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane