Rząd zabierze pieniądze odkładane przez pracowników. Sfinansuje tym lekarzy i emerytów

autor: Łukasz Guza, Agata Szczepańska27.08.2018, 04:48; Aktualizacja: 27.08.2018, 05:16
FGŚP to rodzaj „bezpiecznika”, na którym powinno być zgromadzone co najmniej 1 mld zł.

FGŚP to rodzaj „bezpiecznika”, na którym powinno być zgromadzone co najmniej 1 mld zł.źródło: ShutterStock

Z pieniędzy odkładanych przez pracowników na wypłaty w razie bankructwa firm rząd chce opłacić staże lekarzy i pielęgniarek oraz pensje młodocianych. Zabierze 2,6 mld zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • gawron(2018-11-29 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ten Fundusz ma tylko 5 mld, a bankrutów jest coraz więcej, trzeba zmienić nazwę funduszu, bo dla pracowników już nic nie zostanie. Rządzący są jak sroka, która widzi błyskotkę, też łapie wszystko bez zastanowienia.

    Odpowiedz
  • J.wT.-Kresy Zach.(2018-09-01 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niemalże zdradą stanu, a nawet kradzieżą środków obywateli PiS nazwał zmiany, czyli obcięcia w OFE przeprowadzone przez PO/PSL. A teraz tą samą metodą zabiera (żeby nie nazwać kradnie) środki w tym samym stylu - i nazywa to jako dobre działanie. Czy trzeba jeszcze więcej hipokryzji - czas na Trybunał Stanu dla obecnych jedynych słusznie mądrych... PS. Służby specjale inwigilujące internet też powinny dobrze odczytać taki komentarz! A teczki już mam ...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-08-29 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    podobnie bedzie z PPE

    Odpowiedz
  • kaja(2018-08-28 08:32) Zgłoś naruszenie 122

    Trzeba iść na wybory aby odsunąć PiS od władzy, to co robią woła o pomstę do nieba. Widzą, że ludziska nie protestują to pozwalają sobie na coraz więcej.

    Odpowiedz
  • kurza stopa(2018-08-27 21:45) Zgłoś naruszenie 70

    trzeba być młodym , naiwnym lub wykształconym "inaczej"- żeby wierzyć w poprawę warunków leczenia, poprzez dodawanie kolejnych pieniędzy....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pieniądze się znajdą.(2018-08-27 20:56) Zgłoś naruszenie 81

    Wystarczy zalegalizować marihuanę i ją opodatkować...

    Odpowiedz
  • i tyle(2018-08-27 20:55) Zgłoś naruszenie 71

    Bandytyzm.

    Odpowiedz
  • Kunes(2018-08-27 19:35) Zgłoś naruszenie 141

    Ludzie,obudzcie siè!

    Odpowiedz
  • Andrzej Sylwestrzak(2018-08-27 19:35) Zgłoś naruszenie 100

    Nie dla finansowania staży lekarzy i pielęgniarek, emerytów, czy pensji młodocianych, z odkładanych pieniędzy przez pracowników na wypłaty w razie bankructwa firm.

    Odpowiedz
  • eryk(2018-08-27 18:36) Zgłoś naruszenie 112

    NO i bardzo dobrze !! tylko ,że też lekarzom ? oni i tak mają mnóstwo kasy.

    Odpowiedz
  • cd1(2018-08-27 18:31) Zgłoś naruszenie 231

    Zlikwidować wszystkie fundusze celowe, które są tylko środkiem marnotrawienia publicznych pieniędzy. PO CO PODWÓJNY ZARZĄD WOJEWÓDZTW(Urząd Wojewody i Marszałka), PO CO Senat?, PO CO powiaty samorządowe?, PO CO TYLE MINISTERSTW, TYLU POSŁÓW I RADNYCH. PIS NIC NIE ZMIENIŁ A OBIECYWAŁ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I kto(2018-08-27 15:21) Zgłoś naruszenie 141

    ... tu jest złodziejem ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Res(2018-08-27 15:00) Zgłoś naruszenie 221

    Przez takie absurdy mamy najwyżej w UE opodatkowaną pracę, co stanowi barierę dla podwyższa i wynagrodzeń. Zamiast FUS obniżyć to będzie modyfikacja rozdawnictwa pieniędzy podatników. Szkoda, że prezes nigdy nie prowadził żadnej działalności na własny rachunek i kieruje się wyłącznie oglądem na ekonomię z pozycji człowieka wiecznie będącego na utrzymaniu budżetu państwa - od PRL po dzień dzisiejszy.

    Odpowiedz
  • 1szySekretarzKaczy(2018-08-27 14:59) Zgłoś naruszenie 812

    No już się podnosi kwik lewaków z opozycji odrywanych od koryta! Przecież środki zgromadzone przez FGŚP, to są pieniądze, które powinny być przeznaczone na zagwarantowanie prezesowi dozgonnych rządów!!!

    Odpowiedz
  • A Bogacze to odkładają w funduszach IKE...(2018-08-27 14:05) Zgłoś naruszenie 411

    .... takim to zabrać i znacjonalizować bo Wszyscy mamy takie same żołądki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ddd(2018-08-27 12:30) Zgłoś naruszenie 344

    Nie zagłosuję juz na PIS. To nieuczciwe aby faworyzować tylko określone grupy zawodowe pracujace w słuzbie zdropwia, kosztem innych pracowników i podatników.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jeden podpis iiiii(2018-08-27 11:30) Zgłoś naruszenie 312

    to daje prosto do myślenia - że wszystko jednym podpisem można zabrać - a więc : - w życie nie zdecyduję się na nowy system emerytalny PPK - z jednej strony coś tam raz w roku rząd mna dopłacić , a z drugiej co miesiąc będę miał niższą pensję - i w każdej chwili moga to jednym podpisem rozwiazać i chapnać ... - od dwóch lat nie trzymam w banku żadnych pieniędzy .... no tylko tyle co na opłaty ... nie ma mowy , jak im zabraknie w każdej chwili łykną bankową kasę a wam zostawią zapis elektroniczny którym nawet dooopy se nie będzie można podetrzeć - nie takie były i są wałki na świecie - lepiej trzymać w banku ziemskim w dolcach, euro, franka czy kruszcach - ale nie w banku - dziekuje postoję

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koper(2018-08-27 11:23) Zgłoś naruszenie 3216

    "W zamian za zobowiązanie, że przepracują w kraju dwa lata w ciągu pięciu lat po specjalizacji, zwiększą swoje płace o 600 zł miesięcznie (lub 700 zł, jeśli szkolą się w dziedzinie określanej jako priorytetowa)". Co to za farsa. jak nie chcą pracować w kraju niech zwracają pieniądze, które dostali od polskiego podatnika na studiowanie. Branie dodatkowych pieniędzy od tego podatnika, aby absolwenci łaskawie popracowali w kraju to zwykłe złodziejstwo. Nota bene wystarczy popatrzeć jakimi samochodami jeżdżą lekarze. Biedacy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Oli(2018-08-27 11:02) Zgłoś naruszenie 375

    Pis kradnie jak tylko da kto na glosowal to parodja z taka wladza

    Odpowiedz
  • robol(2018-08-27 10:42) Zgłoś naruszenie 433

    No widać że jest super...co jeszcze zagarniecie????????????A może obniżyć skladkę a nie kraść????????????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz