73 proc. Ukraińców chce pracować w Polsce dłużej niż pół roku

22.08.2018, 14:13; Aktualizacja: 22.08.2018, 14:40
W badaniu zapytano polskich pracowników, jaki jest ich stosunek do kolegów z Ukrainy. Jako neutralny wskazało 46 proc. badanych. Pozytywny stosunek ma do nich 30 proc. respondentów, negatywny 11 proc. "Nastawienie do pracowników z Ukrainy zmienia się wraz z wiekiem. Co ciekawe, najwięcej osób o negatywnym nastawieniu do obywateli Ukrainy znajdziemy wśród osób w wieku 55-67 lat. To zaskakujące, jeżeli uwzględnimy, że pół roku wcześniej właśnie ta grupa wiekowa była najmniej negatywnie nastawiona do pracowników zza wschodniej granicy" - zwrócono uwagę w badaniu.

W badaniu zapytano polskich pracowników, jaki jest ich stosunek do kolegów z Ukrainy. Jako neutralny wskazało 46 proc. badanych. Pozytywny stosunek ma do nich 30 proc. respondentów, negatywny 11 proc. "Nastawienie do pracowników z Ukrainy zmienia się wraz z wiekiem. Co ciekawe, najwięcej osób o negatywnym nastawieniu do obywateli Ukrainy znajdziemy wśród osób w wieku 55-67 lat. To zaskakujące, jeżeli uwzględnimy, że pół roku wcześniej właśnie ta grupa wiekowa była najmniej negatywnie nastawiona do pracowników zza wschodniej granicy" - zwrócono uwagę w badaniu.źródło: ShutterStock

73 proc. Ukraińców chce pracować w Polsce dłużej niż pół roku. Wydłużenia tego czasu oczekuje też 66 proc. pracodawców - wynika z przygotowanego przez Personnel Service najnowszego "Barometru Imigracji Zarobkowej – II półrocze 2018".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • kol(2018-10-31 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    dlatego nie głosowałem na pis bo nasprowadzali tania siłę robocza

    Odpowiedz
  • waldi12(2018-08-22 17:55) Zgłoś naruszenie 72

    Te niby pseudo Polskie firmy to by Polskiego pracownika najchętniej zamieniły na Ukraińca dlatego żądają żeby Ukraińcy mogli mieć pozwolenie na pracę u nas nawet 5 lat.Ukrainiec pracuje na czarno,jest tańszy niż Polak i o to chodzi pracodawcom,Polaka na bruk.Zobaczycie za kilka w Polskich firmach będzie trudno spotkać Polskiego pracownika i to jest wina rządu PiS że otworzyli granice dla wszystkich .W mojej miejscowości remontują dworzec PKP i tam pracują prawie sami Ukraińcy i nie dlatego że nie było chętnych Polaków do pracy tylko niestety Ukraińcy są tańsi i dlatego się ich tak masowo zatrudnia.A ja mam negatywne nastawienie do pracowników z Ukrainy i mam takie prawo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane