statystyki

300+ dostanie także dziecko uczące się za granicą

autor: Michalina Topolewska21.08.2018, 07:24; Aktualizacja: 21.08.2018, 08:55
Gminy mają wątpliwości, czy mogą przyznać świadczenie w sytuacji, gdy we wniosku wpisany jest adres zagranicznej szkoły, w której uczy się dziecko.

Gminy mają wątpliwości, czy mogą przyznać świadczenie w sytuacji, gdy we wniosku wpisany jest adres zagranicznej szkoły, w której uczy się dziecko.źródło: ShutterStock

Rodzice złożyli ponad 1,8 mln wniosków o przyznanie 300 zł z programu „Dobry start”. Do tej pory wypłaconych zostało 848,6 tys. świadczeń, co kosztowało budżet państwa 254,6 mln zł.

O pieniądze z nowego rządowego programu można ubiegać się od początku lipca, przy czym dopiero od tego miesiąca możliwe jest składanie wniosków zarówno w formie papierowej, jak i przez internet, bo wcześniej można to było zrobić tylko elektronicznie. Zgodnie z przepisami 300 zł świadczenia na pokrycie kosztów związanych z zakupem wyprawki szkolnej może otrzymać każdy rodzic, bez względu na wysokość dochodów, jeśli dziecko od 1 września br. zacznie naukę w szkole wymienionej w par. 3 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz.U. poz. 1061) Wśród nich są m.in. szkoła podstawowa, ponadpodstawowa, dotychczasowe gimnazjum, szkoła artystyczna, w której realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek szkolno-wychowawczy.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane