statystyki

300+ dostanie także dziecko uczące się za granicą

autor: Michalina Topolewska21.08.2018, 07:24; Aktualizacja: 21.08.2018, 08:55
Gminy mają wątpliwości, czy mogą przyznać świadczenie w sytuacji, gdy we wniosku wpisany jest adres zagranicznej szkoły, w której uczy się dziecko.

Gminy mają wątpliwości, czy mogą przyznać świadczenie w sytuacji, gdy we wniosku wpisany jest adres zagranicznej szkoły, w której uczy się dziecko.źródło: ShutterStock

Rodzice złożyli ponad 1,8 mln wniosków o przyznanie 300 zł z programu „Dobry start”. Do tej pory wypłaconych zostało 848,6 tys. świadczeń, co kosztowało budżet państwa 254,6 mln zł.

O pieniądze z nowego rządowego programu można ubiegać się od początku lipca, przy czym dopiero od tego miesiąca możliwe jest składanie wniosków zarówno w formie papierowej, jak i przez internet, bo wcześniej można to było zrobić tylko elektronicznie. Zgodnie z przepisami 300 zł świadczenia na pokrycie kosztów związanych z zakupem wyprawki szkolnej może otrzymać każdy rodzic, bez względu na wysokość dochodów, jeśli dziecko od 1 września br. zacznie naukę w szkole wymienionej w par. 3 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz.U. poz. 1061) Wśród nich są m.in. szkoła podstawowa, ponadpodstawowa, dotychczasowe gimnazjum, szkoła artystyczna, w której realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek szkolno-wychowawczy.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane