statystyki

Z e-skierowaniem tylko na jedną listę oczekujących

autor: Agata Szczepańska20.08.2018, 07:10; Aktualizacja: 20.08.2018, 08:45
Pacjent, któremu zostanie wystawione e-skierowanie, otrzyma informację na wskazany adres poczty elektronicznej, numer telefonu albo w formie wydruku.

Pacjent, któremu zostanie wystawione e-skierowanie, otrzyma informację na wskazany adres poczty elektronicznej, numer telefonu albo w formie wydruku.źródło: ShutterStock

Pacjent posługujący się elektronicznym zleceniem nie będzie mógł zapisać się do kilku lekarzy tej samej specjalności – nawet gdy otrzyma więcej niż jedno skierowanie. Dzięki temu skrócić się mają kolejki.

Takie rozwiązanie przewidziano w ustawie o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej. Jej projekt, skierowany właśnie do konsultacji, wprowadza zmiany w czterech aktach prawnych, przede wszystkim w ustawie z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1510, ze zm.) oraz ustawie z 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1845, ze zm.).

Zmiany są konieczne ze względu na planowany w czwartym kwartale 2018 r. pilotaż e-skierowań. Obowiązująca definicja skierowania, choć zakłada, że jest ono co do zasady dokumentem w postaci elektronicznej (a w enumeratywnie wskazanych przypadkach ma postać papierową), budzi liczne wątpliwości interpretacyjne.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane