Lau: Stypendium dla wybitnych uczniów nie pokryje całego czesnego na Harvardzie, ale jest sporym wsparciem

autor: Paulina Szewioła13.08.2018, 07:43; Aktualizacja: 13.08.2018, 08:44
Stypendia będą finansowane ze środków własnych fundacji, które są przeznaczone na działalność statutową

Stypendia będą finansowane ze środków własnych fundacji, które są przeznaczone na działalność statutowąźródło: ShutterStock

Planujemy pokrycie kosztów maksymalnie 10 stypendiów. Student może liczyć nawet na 200 tys. zł brutto - mówi Marta Lau, prezes zarządu fundacji Orlen

Stypendium dla polskich studentów kształcących się na najlepszych zagranicznych szkołach wyższych przewiduje program „Bona Fide”, który tworzy pięć fundacji spółek z udziałem Skarbu Państwa. Dlaczego powstała ta inicjatywa?

Uznaliśmy, że jako fundacja działająca przy jednej z kluczowych spółek Skarbu Państwa i jednej z największych spółek notowanych na GPW powinniśmy wziąć na siebie odpowiedzialność za stworzenie wartości dodanej dla gospodarki. Traktujemy ten program jako inwestycję w osoby, które w przyszłości mają być liderami gospodarczymi kraju. Program zakłada bowiem, że po zakończeniu nauki będą one musiały wrócić do Polski i podjąć pracę w spółkach z udziałem Skarbu Państwa lub administracji publicznej. W przeciwnym wypadku zostaną zobowiązane do zwrotu otrzymanych środków.

Ale stypendysta po powrocie będzie mógł podjąć pracę np. w którymś z ministerstw, a pieniądze wykładają spółki. Gdzie tu wasza korzyść?

Uruchamiając ten program, nie braliśmy pod uwagę interesu jedynie naszej firmy, ale potencjalne korzyści, które może on przynieść dla całej gospodarki. Mamy możliwości finansowe, żeby zainwestować kapitał w przyszłe kadry menedżerskie, i to właśnie robimy.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (7)

 • Przyciac 500+ zamoznym(2018-08-13 12:59) Zgłoś naruszenie 52

  Zamiast 10 studentom pomoc powinnismy oferowac przynajmniej 100 studentom na studia za granica co roku. Przyciac nalezy 500+ zamoznym, a kase przeznaczyc na studia zagraniczne zdolnej polskiej mlodziezy.

  Odpowiedz
 • Widze ...(2018-08-13 12:24) Zgłoś naruszenie 40

  Widze juz kandydatow na studia w Harvardzie. Sa to polscy uczniowie chodzacy do szkol europejskich w Brukseli lub innych panstwach UE, ktorzy maja codziennie lekcje angielskiego od pierwszej klasy szkoly podstawowej po klase maturalna wlacznie, a od 7- ej klasy polowe przedmiotow po angielsku /podreczniki napisane przez naukowcow z Oxfordu/. Niektorzy z nich, bardzo dobrzy z matematyki, wybieraja dodatkowy przedmiot Ekonomie, ktory jest realizowany od 9 do 12 klasy. ----- Tylko czy w przyszlosci zechca pracowac jako urzednicy w ministerstwie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Belfer(2018-08-13 09:11) Zgłoś naruszenie 30

  Ciekaw kto z tego skorzysta chyba mlodzi pisiowcy bo wcześniej dzieci po

  Odpowiedz
 • Propozycja ....(2018-08-13 12:47) Zgłoś naruszenie 20

  Propozycja pomocy dla studiujacej mlodziezy za granica podoba mi sie. Moze nalezaloby rozszrzyc te oferte rowniez na uniwersytety brytyjskie, niemieckie , czy francuskie. Nauka w agielskich uniwersytetach jest platna, we francuskich narazie chyba bezplatna, w niemieckich nie wiem. Pomoc finansowa zawsze sie przyda.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-08-14 07:13) Zgłoś naruszenie 10

  A ja to widzę w prosty sposób. Zostało jeszcze trochę kasy w spółkach skarbu państwa, to trzeba ją zainwestować w szkolenie młodej kadry która będzie nimi w przyszłości zarządzać. PiS - tatusiowie dadzą odpowiednie Ustawy, a młodzi PiS - menadzerowie skutecznie wydoją społeczeństwo, by PiS - wujkowie i ciocie w radach nadzorczych dobrze zarabiały. Logiczne.!!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane