statystyki

Spółki Skarbu Państwa inwestują w studentów

autor: Paulina Szewioła09.08.2018, 07:53; Aktualizacja: 09.08.2018, 09:14
To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jej celem jest stworzenie mecenatu nad rozwojem osób, które w przyszłości mają być liderami gospodarczymi naszego kraju.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jej celem jest stworzenie mecenatu nad rozwojem osób, które w przyszłości mają być liderami gospodarczymi naszego kraju.źródło: ShutterStock

Stypendium przeznaczone dla polskich żaków kształcących się na najlepszych zagranicznych szkołach wyższych ujętych w tzw. liście szanghajskiej, przewiduje program stypendialny, który tworzy pięć fundacji korporacyjnych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

To inicjatywa zbliżona do zawieszonego w 2016 r. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programu „Studia dla wybitnych”. Jego zadaniem miało być ułatwienie niezwykle uzdolnionym studentom nauki na najlepszych zagranicznych uniwersytetach. Program miał trwać 10 lat i kosztować 336 mln zł.

Pomysł w nieco zmodyfikowanej wersji powraca za sprawą programu „Bona Fide”, w który zaangażowane są: Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Lotto oraz Fundacja „ORLEN – Dar serca” ( jako organizator).

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jej celem jest stworzenie mecenatu nad rozwojem osób, które w przyszłości mają być liderami gospodarczymi naszego kraju.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane