statystyki

Już ponad 20 tys. miejsc ze zniżkami dla wielodzietnych

autor: Michalina Topolewska07.08.2018, 16:00
Co ważne, od początku roku duże rodziny mogą łatwiej korzystać z ulg i zniżek, bo nie potrzebują do tego obowiązkowo plastikowego dokumentu.

Co ważne, od początku roku duże rodziny mogą łatwiej korzystać z ulg i zniżek, bo nie potrzebują do tego obowiązkowo plastikowego dokumentu.źródło: ShutterStock

O 400 proc. wzrosła liczba umów podpisanych z firmami i instytucjami, które zdecydowały się udzielać rabatów posiadaczom Karty Dużej Rodziny (KDR), od kiedy ich pozyskiwaniem zajmuje się organizacja pozarządowa.

Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) obejmujących pierwsze półrocze wynika, że już ponad 4,5 tys. podmiotów przystąpiło do rządowego programu wspierania rodzin wielodzietnych. Dzięki temu ich członkowie mogą korzystać z różnego rodzaju ulg w 20,5 tys. miejsc. To znaczący wzrost, bo jeszcze do końca 2016 r. w programie uczestniczyło tylko 1,5 tys. przedsiębiorstw i instytucji.

Wszystko przez zmiany w realizacji KDR, które wprowadził resort rodziny. Przed 2017 r. poszukiwaniem przedsiębiorstw i instytucji chętnych do udzielania zniżek zajmowali się wojewodowie. Od ponad półtora roku robi to wybierany przez MRPiPS w konkursie podmiot – jest nim Związek Dużych Rodzin 3+ (ZDR3+).


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Endrju(2018-08-07 17:25) Zgłoś naruszenie 53

    A ja zapytam - jaki sens, przy obecności wszystkich świadczeń socjalnych (np 500+), mają dodatkowe ulgi dla rodzin wielodzietnych? Skoro mają co miesiac kilka tysięcy dodatkowo w budżecie domowym? Tylko proszę bez argumentów "te dzieci będą KIEDYS pracowały na moja emeryturę, bo trzeba być kompletnym naiwniakiem żeby w to wierzyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane