statystyki

Projekt funduszu solidarnościowego: Podwójne środki na ten sam cel

autor: Michalina Topolewska06.08.2018, 07:56; Aktualizacja: 06.08.2018, 08:21
Stanowisko związkowców jest kolejną krytyczną opinią, jaka pojawiła się w ostatnim czasie na temat projektu o FS.

Stanowisko związkowców jest kolejną krytyczną opinią, jaka pojawiła się w ostatnim czasie na temat projektu o FS.źródło: ShutterStock

Sposób finansowania Funduszu Solidarnościowego (FS) będzie obciążał głównie osoby zatrudnione na umowach o pracę. Nie wiadomo też, na co konkretnie będą wydatkowane gromadzone w nim pieniądze.

Takie zastrzeżenia zgłosił NSZZ Solidarność do projektu ustawy o solidarnościowym funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych. Jego powstanie obiecał premier Mateusz Morawiecki po majowym proteście w Sejmie rodziców i osób niepełnosprawnych. Z nowego funduszu mają być finansowane różne formy wsparcia, przy czym w art. 10 projektu zostało bardzo ogólnie wskazane, że będą to m.in. zadania z zakresu wsparcia społecznego i zawodowego oraz rządowe i resortowe programy.

– Rodzi to obawy, że z FS będą mogły być finansowane podobne lub wręcz takie same zadania co ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – wskazuje Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane