Oto nowy, niższy ZUS: Dzieli przedsiębiorców i zachęca do samozatrudnienia

03.08.2018, 07:11; Aktualizacja: 03.08.2018, 07:20
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

stawa nie rozwiązuje najważniejszego problemu, z jakim borykają się drobni przedsiębiorcyźródło: ShutterStock

Kolejny flagowy pomysł rządu, jakim miały być niskie składki ZUS dla najmniej zarabiających przedsiębiorców, nie będzie ulgą, o jakiej większość myślała. Pogłębi natomiast dysfunkcje polskiego rynku pracy. A jego koszt poniosą wszyscy ubezpieczeni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (15)

  • Jak zwykle.(2018-08-03 07:49) Zgłoś naruszenie 335

    Kolejny bubel prawny pod publiczkę.

    Odpowiedz
  • Szkoda słów...(2018-08-03 09:15) Zgłoś naruszenie 415

    Pazerna der gazeta prawna.... kasa...kasa...kasa....Wsadźcie to sobie w....

    Odpowiedz
  • grzegorz(2018-08-03 10:12) Zgłoś naruszenie 113

    Brawo portal Gazeta Prawna kasuje was jesteście gorsi od najgorszego dodałam 1 głos z 3 które było na początku zrobiło się 9 róbcie tak dalej a stracicie wszystkich klientów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tomek (2018-08-03 10:50) Zgłoś naruszenie 40

    Napiszcie w końcu czy ktoś jak ma przychody poniżej 5tys na miesiąc a jest na karcie podatkowej czy będzie mógł korzystać z małego zusu.Jesli nie to BĘDZIE KOLEJNE OSZUSTWO RZADU

    Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-08-03 11:44) Zgłoś naruszenie 172

    Czyli patologiczne szalbierstwo, jakim jest polski system emerytalny, zostanie znowu „udoskonalony” w pseudo-rozwiązania komplikujące system jeszcze bardziej. Wszelkie pseudo reformy, absurdu zwanego ZUS ( system emerytalny z przypadłościami) w dzisiejszym wydaniu to pudrowanie truchła, który jest tak obrośnięty kłamstwem, absurdem oraz politycznym matactwem, że kompromituje naród i jego pseudo elity. Przyzwolenie na utrzymywanie takiej patologii, łamiącej zasady konstytucyjnej równości praw i zwykłej przyzwoitości to dowód zniewolenia narodu, rządzonego przez oligarchiczne mafie bojące się tylko uprzywilejowanych beneficjentów tego systemu a ukształtowanych jeszcze za leninowsko-stalinowskiej sprawiedliwości społecznej. Wszyscy rządzący w Polsce nie podejmują realnych zmian w systemie bo są beneficjentami postkomunistyczno-neoliberalnych kast, które wyrwały sobie bandyckie przywileje emerytalne degradując system emerytalny i finansowania służby zdrowia. Ciekaw jestem kiedy wybierzemy wreszcie rządzących przyzwoitych, którzy rozpędzą tę patologię (ZUS FUS, KRUS, ) na cztery wiatry wprowadzając jedną równą składkę dla wszystkich (1000zł), płaconą przez 40 lat, dając po tym okresie świadczenie emerytalne w wysokości 2,5 tys zł wolną od podatków, bo przecie w takim systemie pobieranie podatków od emerytur to szczyt absurdu obciążający płacących na emerytury podwójnie. Moje twierdzenia z komentarzy widzę, przynoszą cel edukacyjny, brawo.

    Odpowiedz
  • dramat(2018-08-03 12:08) Zgłoś naruszenie 82

    Zawsze na działalności gospodarczej było pod górkę .Czy to za komuny ,czy teraz .Teraz ludzie w wieku 60+,po latach pracy 40+,pozostaja na zupełnym śmietniku,bez żadnego świadczenia .Musieli zlikwidować działalność ,żadne małe firmy i jednoosobowe nie maja szans przeżycia .Maja wypracowany kapitał i śmietnik do 65 roku życia.To jest dramat.Nie mają szans na ogłoszenie upadłości czy inne cuda.O pracy mogą sobie pomarzyć .Wizyty w urzędzie pracy to jakaś kpina.W interesie rządu zus jest to ,aby tacy ludzie przenieśli się 2 m.pod ziemię ,ich wypracowany kapitał potrzebny jest dla tzw.Misiewiczy .Taki dramat to tylko w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • strażak(2018-08-03 12:24) Zgłoś naruszenie 42

    najbardziej zarabiam na KRUSie i kilka tysiey dochodu rocznie teże jest wolne od podatku.

    Odpowiedz
  • Vici(2018-08-03 16:47) Zgłoś naruszenie 173

    A KRUS OCZYWIŚCIE JAK ZWYKLE NIETKNIĘTY.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sponsor nierobów(2018-08-04 13:25) Zgłoś naruszenie 20

    jestem wspólnikiem spółki cywilnej, mam przychody 250 tys, koszty 210 tys. Czyli mimo dochodu 40 tys MUSZĘ płacić zjadający 30% zysku haracz na ZUS, bo kradnący i jednocześnie głupio rozdawniczy rząd utożsamia przychód z dochodem - a to nawet normalne dzieci z podstawówki są w stanie rozrużnić, a głosiciele dobrej zmiany już nie ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-08-04 14:06) Zgłoś naruszenie 31

    Głupcy z PIS !!!! Podają rękę cwaniakom , nierobom i szarej strefie. Cwaniakom ,bo nie wykazują dochodu i nie wystawiają rachunków , nierobom i szarej strefie bo i tak nie zarejestrują działalności....... Najgorzej wyjdą uczciwi średni i mali przedsiębiorcy którzy już płacą krocie na ZUS. Im właśnie powinni dać ulgę w ZUS. A ci z KRUS dalej śmieją się i mają jak w PRL........ Głupcy polityczni z PIS , zbrodniarze konstytucyjni..................

    Odpowiedz
  • ISLA(2018-08-07 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    A JEŻELI JA CHCIAŁABYM ROZPOCZĄĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ 1 STYCZNIA 2019 TO W TAKI SPOSÓB ONI OBLICZĄ MÓJ PRZYCHÓD ZA ZESZŁY ROK??? CZY TO ZNACZY ŻE MOGĘ OD RAZU UBIEGAĆ SIĘ O NIŻSZY ZUS, CZY TEŻ ODWROTNIE?? BĘDĘ MUSIAŁA PRZEPRACOWAĆ CAŁY ROK ŻEBY DOWIEŹĆ ŻE MÓJ PRZYCHÓD MIEŚCI SIĘ W 63 TYSIĄCACH???!!!

    Odpowiedz