MZ: na wizytę u lekarza będzie można zapisać się przez internet

19.03.2009, 14:20; Aktualizacja: 19.03.2009, 14:28

1,1 mld zł będzie kosztowała realizacja projektu informatyzacji służby zdrowia - poinformowała dziś minister zdrowia Ewa Kopacz. Przewiduje się wprowadzenie m.in. dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, a także tzw. e-recept i e-skierowań.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • cichy bob(2009-03-19 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    zarejestruja sie telefonicznie?

    Odpowiedz
  • dziadek(2009-03-19 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Być może, ale wtedy nie będzie już świata. To po co system ?

    Odpowiedz
  • jan(2009-03-19 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    a co z ludźmi starszymi oni nie korzystają z internetu

    Odpowiedz
  • bozena(2009-03-19 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    No ładnie firmy ubezpieczeniowe będą miały wszystko w jednym miejscu, bez kłopotu prześwietlą Kowalskiego, czy warto dać mu ubezpiecznie czy nie. Jak to nie damu mu polisy no bo poco , przecież zaraz trzeba będzie wypłacić odszkodowanie.

    Odpowiedz
  • js(2009-03-19 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    narszecie . Czekaliśmy na to od początku reforny. Oczywiści enie na zapisanie przez internet tylko na wprowadzenie e-ercepty.

    Odpowiedz
  • rydzykant(2009-03-19 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    To możliwe,ale w następnym Tysiącleciu- jak kolejne komisje śledcze ustalą kto zdefraudował pieniądze przeznaczone na ten cel.Być może następna komisja śledcza będzie musiała ustalić dlaczego winnych ruszyło sumienie i popełnili zbiorowe samobójstwo w celi?

    Odpowiedz
  • filologini(2009-03-19 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    Następny krok to witrualna wizyta u lekarza. W końcu mozemy przecież nawet operację przeprowadzić sami na sobie wg wskazówek udzielonych nam przez lekarza w e-mailu. Jakie to będą oszczędności, jaka wygoda, jaki postęp. Koniec z europejskim kompleksem Polaka.

    Odpowiedz
  • lekarz(2009-03-19 22:39) Zgłoś naruszenie 00

    A kto będzie prowadził tę dokumentację online? Czy pani minister przewidziała koszty zatrudnienia tysięcy sekretarek medycznych? Czy tak jak do tej pory realizacja wszystkich "ułatwień" spadnie na personel medyczny? Już teraz prawie 1/2 czasu pracy poświęcam e-papierowym wynalazkom Ministerstwa Zdrowia, NFZ i wewnątrzszpitalnym a nie leczeniu pacjentów

    Odpowiedz
  • NIE ZAPOMNIEĆ PORTWELA.(2009-03-20 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    1.Dlaczego wizyta prywatna jest " od ręki ", w ramach NFZ - za 3 miesiące. Czyżby w ramach NFZ praca była społeczna???
    2.Jesteś ciężko chory, w ramach NFZ - nie ma miejsca w szpitalu, poszedłeś prywatnie - jest miejsce w szpitalu.CHORA SŁUŻBA MEDYCZNA.
    3.NALEŻY USPRAWNIĆ FINANSOWANIE Z NFZ I KONTROLOWAĆ WYRYWKOWO / w sposób nizapowiedziany / CHORĄ SŁUŻBĘ.

    Odpowiedz