statystyki

Urzędnicy zasypią premiera listami: Chcą powalczyć o podwyżki

autor: Artur Radwan01.08.2018, 07:37; Aktualizacja: 01.08.2018, 08:21
Urzędnicy protestują w paru województwach

Urzędnicy protestują w paru województwachźródło: ShutterStock

Choć pracownicy służby cywilnej nie mogą strajkować , to zdaniem ekspertów w staraniach o wyższe pensje nie są bez szans

Członkowie korpusu służby cywilnej narzekają, że od 2009 r. nie odmrożono im kwoty bazowej, od której wielokrotności naliczana jest pensja. Od tego czasu utrzymuje się ona na poziomie 1874 zł. Dla porównania w 2009 r. pensja minimalna wynosiła 1276 zł, obecnie to obecnie 2,1 tys. zł.

Jeżeli pojawiają się podwyżki, to tylko w funduszu wynagrodzeń w poszczególnych urzędach. Wszystko wskazuje na to, że w 2019 r. fundusz wynagrodzeń w służbie cywilnej wzrośnie o 2,3 proc. Co z tymi dodatkowymi pieniędzmi zrobią dyrektorzy generalni i szefowie urzędów, pozostaje już w ich zakresie.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (21)

  • Urzednik(2018-08-01 23:14) Zgłoś naruszenie 273

    Nasza pani sprzątaczka zarabia więcej niż urzędnicy, którym sprząta biurka. Taki paradoks. A my w koszulach w pomieszczeniach bez klimy 35 stopni. To są ciężkie warunki pracy. Uciekamy!

    Odpowiedz
  • ssd(2018-08-01 12:45) Zgłoś naruszenie 252

    Ale np. w urzędzie skarbowym, jeżeli ktoś dostaje 2200 na rękę i zna np. VAT, księgowość to w firmie za to dostanie ze 3500 a księgowi z doświadczeniem jeszcze więcej więc kto normalny siedzi w urzędach to samo dot. gmin, województw jak ktoś nazbiera doświadczenia i kontaktów to pryska z urzędów do firm do biznesu gdzie ma średnio 1000 zł więcej...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • T1000(2018-08-01 21:42) Zgłoś naruszenie 202

    Nigdy więcej w tzw. służbie cywilnej!

    Odpowiedz
  • gosc(2018-08-01 18:50) Zgłoś naruszenie 121

    a pracownicy sanepidów nie dostali podwyżek od lipca bo rząd nie przekazał pieniędzy i nie wiadomo kiedy przekaże bo nie ma ponieważ 500+ jest wypłacane

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Już Szef SC Dobrosław się postara....(2018-08-02 10:31) Zgłoś naruszenie 111

    Oni tam w Szefostwie SC dwoją się i troją..... by SC zmarginalizować

    Odpowiedz
  • marta(2018-08-01 12:53) Zgłoś naruszenie 1017

    Też napiszę do premiera jak bezprawnie i psychopatycznie niszczą zwykłych ludzi , szczególnie ci ze skarbówki...niech zwolni 75 % różnych swoich psiapsiół i znajomych a sowicie nagrodzi tych uczciwych i pracowitych...

    Odpowiedz
  • były prywatny przedsiębiorca (2018-08-02 10:30) Zgłoś naruszenie 74

    3.500zł. na rękę za księgowość i znajomość VAT? W jakiej firmie? Chętnie się załapię za taką kasę na rękę. Jestem z Krakowa i mam praktykę w VAT i księgowości.

    Odpowiedz
  • Obiektywna(2018-08-01 10:13) Zgłoś naruszenie 753

    NIK powinien sprawdzic jak wysokie nagrody otrzymuja a o tym sie nie mowi. Kazdego roku dostaja tez podwyzki . Czy urzednicy pracuja w uciazliwych warunkach tak jak inne grupy zawodowe.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • marta(2018-08-01 12:53) Zgłoś naruszenie 513

    Też napiszę do premiera jak bezprawnie i psychopatycznie niszczą zwykłych ludzi , szczególnie ci ze skarbówki...niech zwolni 75 % różnych swoich psiapsiół i znajomych a sowicie nagrodzi tych uczciwych i pracowitych...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz