Nowa forma pomocy dla obcokrajowców z dziećmi

autor: Paulina Szewioła30.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 30.07.2018, 09:13
W ocenie rzecznika zapewnienie tej grupie pełnego dostępu do polskiego rynku pracy dałoby specjalne zezwolenie na pobyt czasowy.

W ocenie rzecznika zapewnienie tej grupie pełnego dostępu do polskiego rynku pracy dałoby specjalne zezwolenie na pobyt czasowy.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie specjalnego zezwolenia na pobyt czasowy dla cudzoziemców będących rodzicami postuluje rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

W wystąpieniu do ministra spraw wewnętrznych i administracji zwrócił on uwagę na poważne trudności, z jakimi muszą się zmierzyć cudzoziemcy samotnie wychowujący dzieci, szczególnie przy staraniach o legalizację pobytu i pracy na terytorium naszego kraju.

Chodzi o rodziny, w których jedynym opiekunem dzieci (obywateli Polski) jest ich rodzic – cudzoziemiec. To on, posiadając pełnię władzy rodzicielskiej, zajmuje się nimi. Obowiązków tych najczęściej nie może lub nie chce podjąć drugi z rodziców, obywatel polski.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane