statystyki

Nowa forma pomocy dla obcokrajowców z dziećmi

autor: Paulina Szewioła30.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 30.07.2018, 09:13
W ocenie rzecznika zapewnienie tej grupie pełnego dostępu do polskiego rynku pracy dałoby specjalne zezwolenie na pobyt czasowy.

W ocenie rzecznika zapewnienie tej grupie pełnego dostępu do polskiego rynku pracy dałoby specjalne zezwolenie na pobyt czasowy.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie specjalnego zezwolenia na pobyt czasowy dla cudzoziemców będących rodzicami postuluje rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

W wystąpieniu do ministra spraw wewnętrznych i administracji zwrócił on uwagę na poważne trudności, z jakimi muszą się zmierzyć cudzoziemcy samotnie wychowujący dzieci, szczególnie przy staraniach o legalizację pobytu i pracy na terytorium naszego kraju.

Chodzi o rodziny, w których jedynym opiekunem dzieci (obywateli Polski) jest ich rodzic – cudzoziemiec. To on, posiadając pełnię władzy rodzicielskiej, zajmuje się nimi. Obowiązków tych najczęściej nie może lub nie chce podjąć drugi z rodziców, obywatel polski.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane