Kryzys zachęci do zatrudniania pracowników tymczasowych

autor: Artur Radwan16.03.2009, 03:00; Aktualizacja: 23.03.2009, 12:16

W ubiegłym roku już ponad pół miliona osób pracowało jako pracownicy tymczasowi. Sejm opóźnia uchwalenie zmian ułatwiających podejmowanie pracy przez czasowo zatrudnianych pracowników. Firmy mają zyskać prawo do zatrudniania pracowników tymczasowych nawet na 18 miesięcy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (10)

  • Pracodawca(2009-03-16 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za całkowitym zniesieniem zatrudniania pracowników etatowych. Wydajność pracy jest wtedy większa, bo zawsze może takiemu pracownikowi podziękować.

    Odpowiedz
  • HL(2009-03-16 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 1 śmiem wątpić. Pracownik bez etatu pracuje w stresie i nie angażuje się tak mocno w sprawy firmy.

    Odpowiedz
  • Francesco Sinibaldi(2009-03-16 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Une couronne de laurier.

    Les amples
    espaces de
    lumière intense
    donnent un
    soleil qui rappelle
    la poésie, avec
    sons perpétuels
    où la paix du
    silence invite
    a mourir.

    Francesco Sinibaldi

    Odpowiedz
  • KL.ROB.(2009-03-17 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tymczasowi
    Wynajmę niewolnika…
    Jak wynika z opublikowanego w połowie 2008 r. raportu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w 2007 r. prawie 490 tysięcy Polaków uzyskało pracę dzięki agencjom pracy tymczasowej. Inne dane, Krajowego Rejestru Zatrudnienia, wskazywały, że w I kwartale ubiegłego roku takich agencji było u nas aż 1 856, a tendencja była zwyżkowa. Trudno się dziwić. Pracodawcy woleli wypożyczyć sobie pracownika w taki sposób, w jaki wypożycza się płytę DVD z filmem z wypożyczalni. Umowa była podpisywana nie z pracownikiem, a z agencją. Dotąd firma, chcąc przyjąć 100 nowych osób, musiała podpisać z nimi 100 osobnych umów o zatrudnienie, natomiast na wynajęcie 100 osób z agencji pracy tymczasowej liczba egzemplarzy takiej umowy wynosiła 1. Co dalej, to nie dana firma zazwyczaj płaciła wynajętym pracownikom, a ich agencja, która za fatygę zgarniała z tego tytułu niemałe pieniądze. Pracodawca, korzystający z usług agencji, redukuje koszty związane z obsługą administ

    Odpowiedz
  • victor(2009-03-18 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    W zasadzie należy nalezy ograniczyć zakres działalnosci agencji pracy tymczasowej. Jest to forma nowczesnego niewolnictwa i brak repektowania zdobyczy rozwoju społecznego. Przykład agencji w Polsce lub w Holandii , gdzie ofiarami sa głównie polscy pracownicy najemni. Człowiek nie jest rzeczą- wiele wysiłku wkłada sie w wychowanie, ukierunkowanie wykształcenie na które nie tylko rodzina czy pracownik łoży ale obciązane jest cała społeczność a dla chciwości i szybkiego zysku tworzy się mechanizmy niszczące człowieka i jego godność w imię interesów bardo wąskiej grupy "biznesu". To biznes służy społeczności, która jest źródłem zysków a nie na odwrót. Kryzys finansowy w sposób wyraźny obnażył dwulicowość polityków i elit finansowych, które po przykrywką "rozwoju" społecznego stworzyli wirtualne systemy ograbiania całych narodów. Beszczelność w wąskim zakresie widać na przykładzie przyznawanych premii bankierom za doprowadzenie do upadku gospodarki i całych grup społecznych.

    Odpowiedz
  • CRYSTOBAL Walencja(2009-04-02 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Trudno się nie dziwić że emigracja pracownników jest na tak wysokim poziomie. Jeżeli pracodawcy maią takie podjście do omawianego tematu to niech sami staną do maszyn, biurek i przynaimej nie stracą pieniędzy na inżyniera naukowca i robotnika. Na tym polega inteligencja!!!???

    Odpowiedz
  • X(2009-03-28 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    TE ! Pracodawca a czy w du---ie ci się nie przewruciło czasem!!!? SAM TYRAJ CWANIAKU !!! BEZ ZATRUDNIENIA BEZ UMOWY GŁĄBIE TO SOBIE SZUKAJ W RODZINCE PALANTÓW!!!

    Odpowiedz
  • do nr 1(2009-03-28 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    NR 6

    Odpowiedz