Wchodzi w życie prawo o obniżaniu emerytur funkcjonariuszy SB

15.03.2009, 09:33; Aktualizacja: 15.03.2009, 11:48

W poniedziałek wchodzi formalnie w życie ustawa, która od 2010 r. obniży emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Lewica zaskarżyła już to prawo do Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • obserwator(2009-11-23 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze trochę to ktos wymyśli , żeby kareć tych co to urodzili się przed 1990 rokiem.
    Panowie rządzący czas się obudzić i zejść na ziemię , a także trochę oliwy przydałoby się w głowie.
    Może nawet jakieś leczenie...?

    Odpowiedz
  • baba(2009-11-26 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kto wie czy całe msw to ubecja? czy tylko wybrane departamenty, bo ja z PESELA i też okazało się, że nadając numery PESEL byłam UBEKIEM. Boję się spojrzeć w lustro żebym sobie sama krzywdy nie zrobiła.

    Odpowiedz
  • asiek(2009-11-26 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie wszystkie komentarze są prezentowane? Kto tym rządzi?
    Chcę wiedzieć czy całe msw to esbecja,Pracowałem w kadrach msw czy też mi zabiorą świadczenia?

    Odpowiedz
  • mundurowy(2009-11-30 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie lubię waszej gazety. "Prawnej" z nazwy, a w rzeczywistości... Ten styl waszego pisania. Ten jad. Te inwektywy. Brrrrrr

    Odpowiedz
  • mundurowy_2(2009-11-30 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka słów do co rozsądniejszych dyskutantów. Ja też zostałem pozytywnie zweryfikowanyw 1990 roku i dano mi możliwość dalszej pracy w organach MSWiA. Dzięki właśnie tak mądrym ludziom, jak ówczesny minister Krzysztof Kozłowski, dano mi możliwość udowodnienia, że cały siebie poświęcę w służbie Ojczyźnie i Narodowi. I dzisiaj, po 19 latach nienagannej służby zapowiada mi się, że jak będę odchodził na emeryturę to z mniejszym wskaźnikiem za lata służby w PRL-u. To się w pale nie mieści. A gdzie mi ktoś udowodnił, że w tamtym okresie złamałem prawo albo mu się sprzeniewierzyłem? Pal jednak sześć. Niech autorzy tego przekrętu udławią się tymi procentami, które mi odbiorą Bo ja mam satysfakcję... czysto ludzką. To wdzięczność okazywana mi przez zwykłych ludzi, którym służę na co dzień za to, że jestem z nimi, służę im pomocą i radą. Oni nigdy nie pytali mnie, gdzie wcześniej służyłem. Ważne jest dziś, tu i teraz. A oni uradowani moją obecnością przecierają oczy ze zdumienia, że jeszcze w Policji są tacy, którym oczu nie przesłania mamona, lecz idea.
    Ktoś powiedział kiedyś, że ten kraj staje się coraz bardziej dotknięty chorobą wściekłych krów. Może to i racja...

    Odpowiedz
  • hiroszima(2009-12-01 01:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ustawa i wszyscy ją popierający reprezentujecie filozofię kundli. Gdyby nie Polska Ludowa i Związek Radziecki już w 1946 najpóźniej w 1949 roku wszyscy byście spłonęli jak ci w Hiroszimie.

    Odpowiedz
  • Lex(2009-12-07 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    No to PO strzeliło sobie samobója. Ja na nich nigdy już nie będę głosował. Jeszcze zmienią konstytucję w które określone będzie, że obywatel RP może żyć tylko do 65 roku życia. Następnie do piach bo dlaczego ma otrzymywać emeryturę czy też rentę. Ale to byłaby oszczędność he,he,he.

    Odpowiedz
  • graga(2009-12-11 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem skąd oni mają takie dane ,że wszyscy esbecy brali takie tysiące złotych pensji.Niestety są naiwni ludzie którzy myślą ,że pieniądze które zostaną zabrane [moim zdaniem bezprawnie],będą przyznane ludziom represjonowanym.Jest mi wstyd ,że żyję w takim kraju w którym zamiast postawić przed sądem człowieka ,który łamał prawo w tamtych latach i wtedy odebrać mu emeryturę.Nie według rządzących wszyscy są winni bo tak chce jego elektorat.

    Odpowiedz
  • KOZAK(2009-12-13 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    nie zagłosuje juz na PO

    Odpowiedz
  • bronek(2009-12-14 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Idąc tym tropem proponuję zabrać wszystkie tytuły nadane przed 1990 rokiem.
    Bo niby dlaczego osoby,które kształciły się w PRL-u mają decydować o czymkolwiek?
    Co to znaczy pozytywnie zweryfikowany funkcjonariusz ?
    Oznacza to , że nic nie robił wtedy i nic nie robi teraz !
    Zabrać wszystkie tytuły !!!
    A jeśli chodzi o bzdurną ustawę to wpienia mnie ,że my młodzi zapłacimy za odszkodowania dla byłych funkcjonariuszy.Co to za gniot!
    Jestem młody,stan wojenny przejeździłem na rowerku dziecięcym , ale nie podoba mi się takie postępowanie władz.
    A co do tych co chcą linczować , to puknijcie się w głowę.
    Tacy jesteście święci?

    Odpowiedz
  • Staszek Wawa(2009-12-19 01:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie odebranie emerytur po takim okresie to hamswo nie zagłosuje na PO ponownie własnie z tego powodu że głosowało za, stracili głosy kilkudziesieciu osob z mojej rodziny, nie wiem jak mozna zabierac emeryture chorym starszym ludziom dla mnie i całej mojej rodziny wybory przestały istnieć straca kilaset tysiecy wyborców przez tą mało roztropną decyzje a my nie jesteśmy jedyną wielodzietną rodziną która głosowała na PO teraz sobie przekichali !
    o pisie nawet nie wspomne bo dla nas to ostatnie szambo! to że głosowali ZA ustawą nikogo nie dziwi !

    Odpowiedz
  • Anka74(2010-01-05 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie czytać te wszystkie wpisy, z których w większości przebija chęć odwetu, zadowolenia, że wreszcie komuchom i esbekom dobrano się do dupy. Ale czy ktos zastanowił się, czemu np. jest winna sekretarka czy sprzątaczka tam zatrudniona, co ona robiła takiego przeciwko Narodowi Polskiemu, że teraz ma ponieść konsekwencje tej pracy? Zgadzam się, że jeśli komukolwiek jest się w stanie udowodnić haniebne i zdradzieckie działania - ale na drodze sądowej, a to trzeba było robic dużo wcześniej - to powinno się go pozbawić częściowo emerytury, ale nie wszystkich w czambuł. Przecież rzekomo mamy państwo prawa, a więc stosowanie odpowiedzialności zbiorowej nie powinnoi nie może mieć miejsca.

    Odpowiedz
  • zawiedziona emerytka(2010-01-09 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    IPN wydał zaświadczenie dla Zakładu ęmerytalnego MSWia, o ponowne naliczenie emerytury z danymi nieprawdziwymi, że przepracowałam 25 lat w SB a 4,5lat w MO i Policji . To jest nie prawda, bo 4,5 lat przepracowałam w SB a reszte w MO i Policji .w wyniku czego obcięto mi 50% emerytury . Jak tak można postępować, co ja tu zawiniłam. Przepracowałam w sumie 33 lata i mam teraz zapłatę za rzetelną i uczciwą pracę. Jak ja mam żyć w takim kraju gdzie rządzą gorsi niż ci co rządzili w PRLu. To jest ta nasza kochana demokracja.

    Odpowiedz
  • Rena...(2010-01-09 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Macie zbrodniarzy ...esbeków..., to postawić ich pod sąd i rozliczyć się z nimi praworządnie, ale nie wrzucać wszystkich do jednego wora,bo to jest wysoce nieludzkie.. Panowie posłowie i ta reszta ekipy rządzącej, czy Wy nie macie rozumu, nie postępujcie wbrew prawu konstytucjnemu. Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny nie uzna tej ustawy, która odbiera wszystkim prawa emerytalne ludziom uczciwym...Rena

    Odpowiedz
  • kamil3(2010-01-10 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jełi zwalczazs nieprawości takimi samymi sposobami jak ci co je czynili -jestes taki sam

    Odpowiedz
  • Kamil3(2010-01-10 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Najciekawsze w tym wszystkim jet to że ci Panowie którzy mówili o nieprawosciach i po nepotyźmie m.in. politycznym, dzis bez żadnych skrupółów
    robią tak samo a i nawet więcej.

    Odpowiedz
  • ZIWO(2010-01-11 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    jak mam żyć skoro obniżono moją emeryturę do wysokości 1066,00 brutto a opłaty stałe wwnoszą około 1500,00 zł. ponieważ w2008r.wziełem kredyt w
    banku na remont mieszkania który aktualnie spłacam.Jestum wdowcem, żyję
    samotnie nie mam żadnych innych dochodów.

    Odpowiedz
  • Rogalik(2010-01-11 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przez 32 lata pracowałam na rzecz zwalczania przestępczości kryminalnej i dzięki tej ustawie mam takie podziękowanie,od 1974 roku wykonywałam takie same zadania w PRL jak i RP.Moja emerytura jako aspiranta sztabowego wynosi 2000 złotych. Skąd się biorą sumy emerytów policyjnych w wysokości 5000zł napewno nie zwykłych "roboli"

    Odpowiedz
  • hebanik(2010-01-14 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec świata, TK odroczył na czas nieokreślony wydanie wyroku. Może poczeka, aż zainteresowani wymrą. Jednocześnie zabiera możliwość zaskarżenia do Trybunału w Strasburgu. Pyrrus, by tego lepiej nie wymyślił.

    Odpowiedz
  • Demokrata(2010-01-16 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Już Trybunał Oddalił rozpatrzenie sprawy. Tym samym skazał bez wyroku wiele rodzin pracowników MSW na trudną egzystencję. Będziemy żądać kiedyś zadoścuczynienia za krzywdę nam wyrządzoną. Nie dokonano oceny PRL żeby nazywać SB aparatem przestępczym. Nieznajomość pracy SB pozwala niektórym " sprawiedliwym " mamić społeczeństwo że SB to zła służba. Ciekawe, kto miał bronić naród pełen szumowin i chuligaństwa zwykłego ? Milicja ?
    Niemożliwe. Dziś też nie ma żadnego porządku, Policja nad porządkiem nie panuje, szrzy się prostytucja,pijaństwo chuligaństwo, Państwo nie przestrzega prawa skoro nawet szefowie MSW nie stosują prawa przy emeryturach Policji( nie MIlicji) Ciekawe co powiedza pracownicy ABW, gdy za 30 lat los odwróci kartę ich historii. W uszach będą mieli nasze wolanie o prawo do sprawiedliwej oceny.

    Odpowiedz