Wchodzi w życie prawo o obniżaniu emerytur funkcjonariuszy SB

15.03.2009, 09:33; Aktualizacja: 15.03.2009, 11:48

W poniedziałek wchodzi formalnie w życie ustawa, która od 2010 r. obniży emerytury oficerom służb specjalnych PRL i członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Lewica zaskarżyła już to prawo do Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • Awert(2009-03-15 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo bobrze , że tak się stało, zasłużyli na to

    Odpowiedz
  • zzz(2009-03-15 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram

    Odpowiedz
  • tomasz .(2009-03-15 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    ALE to jest wierzchołek góry .Wszyscy którzy mieli czerwone książeczki z skrótem PZPR powinni mieć najniższe świadczenia .

    Odpowiedz
  • Leonardo da V.(2009-03-15 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    No nareście,nareście.

    Odpowiedz
  • JOachim(2009-03-15 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    ZA POZNO!!!
    ZŁODZIEJOM TYZ RECE OBCINAC!!!
    PEDOFILOM PRACIE
    OSZOSTOW DO KOPANIO ROWOW!!!

    Odpowiedz
  • merlin(2009-03-15 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    ci co piszą tutaj takie bzdury proponuje wydać bron i wtedy moze zrobicie porządek

    Odpowiedz
  • scyzoryk(2009-03-15 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Durnie, kij ma zawsze dwa końce.

    Odpowiedz
  • bagnet na bron(2009-03-15 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    do wszystkich durni ktorzy tu pisza,przez ta glupia ustawa niezgodna z konstytucja i prawem miedzynarodowym panstwo nasze poniesie olbrzymie straty poniewaz wszyscy funkcjonariusze beda wygrywac sadownie i otrzymywac odszkodowania lacznie z odsetkami a ci co to glupie prawo popieraja powinni placic odszkodowania ze swoich dochodow. Wy drugim koncem tego kija dostaniecie po swoich pustych lbach.

    Odpowiedz
  • Po rozum do głowy!(2009-03-15 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    I to jest ta sprawiedliwość i ta Wasz wywalczona demokracja? Czy znacie drugie takie Państowo gdzie by się tak działo? Gdzie tu zasada żę "prawo nie działa w stecz" Ludzie którzy się mszczą poprzez tą ustawę więcej stracą niż Ci "byli"

    Odpowiedz
  • marih(2009-03-16 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to się ma do towarzyszy sekretarzy od powiatowego w wzwyż którzy nigdy nie płacili składek na ubezpieczenie emerytalne a mają godziwe emerytury, nie wspominając o ich nigdzie niepracujących w ówczesnym czasie małżonkach.

    Odpowiedz
  • Gazetka Wybiórcza(2009-03-16 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał Konstytucyjny stanie w imieniu funkcjonariuszy poprzedniego ustroju
    No, cóż dominują w nim tacy sędziowie, czym dali przykład w orzeczeniu na temat nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (hańba Pani Łętowska- broni pani towarzyszy,)

    Odpowiedz
  • K.K.(2009-03-16 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    No nie. Dostali emerytury, które pogwałciły SOCJALISTYCZNĄ zasadę równości społecznej. Chyba coś przegapiłem. Kiedy powróciliśmy do socjalizmu?

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-03-16 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Lewica obiecała, że po Nowym Roku zaskarży do TK ustawe o pomostówkach. Do tej pory tego nie zrobili a ustawę o obniżeniu emerytur SB-kom zaskarżyli natychmiast.Swój swojego broni.

    Odpowiedz
  • emeryt 45 lat pracy(2009-03-16 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tomasz pisze że powinno się odebrać emerytury tym co nosili czerwone ksiżeczki PZPR to jest ok. 3,5 mln ludzi wśród którch byli pożądniejsi ludzie od tych co nie mieli książeczek

    Odpowiedz
  • do 9(2009-03-16 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    "I to jest ta sprawiedliwość i ta Wasz wywalczona demokracja? Czy znacie drugie takie Państowo gdzie by się tak działo?"

    1.Za to ,że ustawa nie weszła wcześniej w życie SBcy winni dać na msze św. za L.Wałesę.
    2.Tak znamy- Niemcy

    Odpowiedz
  • FĄFEL(2009-03-16 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    JARUZELSKIEGO BYM ZOSTAWIL W SPOKOJU ZROBIL DLA KRAJU TO CO WTEDY BYLO MOZLIWE I DLATEGO TERAZ JEST WSZYSTKO

    Odpowiedz
  • jan(2009-03-18 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno być za każdy rok 1,3 procent a nie 0,7 procent, jest obawa, że TK uwali takie rozwiązanie ( jeżeli maja naliczone za każdy rok 2,6 procent to skandal) Taki przywilej napewno nalezy znieśc

    Odpowiedz
  • Herbert(2009-11-04 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dehumanizacja w aspekcie moralnym.

    Odpowiedz
  • henio(2009-11-21 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Może mi ktoś wytłumaczy, a co ze sprzątaczką, cukiernikiem, piekarzem, masarzem, pielęgniarka, którzy pracowali np. w BOR na etatach i też mieli legitymacje SB, czy oni też byli grożni dla kraju i też im obetna emerytury? nigdzie o otym nie mogę przeczytać. Dzieki za informację

    Odpowiedz
  • Obywatel(2009-11-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawę tą grupa Posłów skierowała do Trybunału Konstytucyjnego , ale Trybunał nic w tej kwestii nie robi - ciekawe dlaczego ?
    Tak to prawda skutki finansowe odczujemy wszyscy , gdzyż ta sprawa już na wstępie jest wygrana dla zainteresowanych ( przykłady można znaleść w takich państwach jak np. Niemcy, Węgry czy Ukraina gdzie działanie zostało zaskarżone i skarżący wygrali ).
    Bo jak można komuś zabierać prawa nabyte , chyba że wyrokiem Sądowy.

    Odpowiedz