ZUS robi porządki: Od 1 sierpnia wszyscy dłużnicy będą równo traktowani

autor: Bożena Wiktorowska25.07.2018, 07:44; Aktualizacja: 25.07.2018, 07:53
Budynek ZUS

Budynek ZUSźródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia wnioski firm, które popadły w tarapaty finansowe i nie mogą spłacić zadłużenia z tytułu składek, będą rozpatrywane w centrach umorzeń (CUM)

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • mikro (2018-07-25 13:50) Zgłoś naruszenie 90

  Od 1 sierpnia wszyscy dłużnicy będą równo traktowani?Już to widzę- jak mały zostanie odłożony.Podmioty Skarbu Państw jak.np.kopalnie i inne na pewno TAK.

  Odpowiedz
 • Voxveritas(2018-07-26 05:34) Zgłoś naruszenie 90

  Wszelkie pseudo reformy, absurdu zwanego ZUS ( system emerytalny z przypadłościami) to pudrowanie truchła, który jest tak obrośnięty kłamstwem, absurdem oraz politycznym matactwem, do tego stopnia, że kompromituje naród i jego pseudo elity. Przyzwolenie na utrzymywanie takiej patologii, łamiącej zasady konstytucyjnej równości praw i zwykłej przyzwoitości to dowód zniewolenia narodu, rządzonego przez oligarchiczne mafie bojące się tylko uprzywilejowanych beneficjentów tego systemu a ukształtowanych jeszcze za leninowsko-stalinowskiej sprawiedliwości społecznej. Nie potrzebujemy żadnych absurdalnych bełkotliwych wyjaśnień pseudo-ekspertów, wciąż tych samych zależnych od oszukańczych relacji z politycznymi hochsztaplerami, bo od tego pieniędzy na emerytury nie przybędzie. Potrzebujemy uczciwej i przyzwoitej klasy politycznej, która nie będzie udawać, że nie ma problemu przywilejów emerytalnych i krusowców oraz cywilizowanej kwoty wolnej od podatków. Potrzebujemy nowego sprawiedliwego systemu emerytalnego, równego dla wszystkich, bez świętych krów i lepszych towarzyszy, co im się należy szybciej i więcej, bez dokładania się do systemu. Pobieranie podatków od emerytur to dopiero patologia, wpisując się w absurd zwany ZUS. Nadto 46 tysięcy pracowników ZUS powiększający zamęt w systemie, wydane miliardy na niesprawny system ZUS. To rzeczywiste problemy. Ciekaw jestem kiedy ten matrix doczeka się publicznej debaty i odwagi jakiś posłów, rządzących lub samego prezydenta. Chyba wtedy jak wszyscy przedsiębiorcy zarejestrują firmy po za Polska, a resztę młodych wyjedzie do pracy w UK i nie będzie komu płacić składek na emerytów i tych lepszych ale wtedy będzie trochę zapóźno.

  Odpowiedz
 • voxverotas(2018-07-26 13:41) Zgłoś naruszenie 30

  Do Pani Ani Szanowna Pani jeśli w najbliższym czasie nie znajdą się przyzwoici posłowie (rządzący), chcący wprowadzić racjonalny, sprawiedliwy i naprawdę powszechny system emerytalno-zdrowotny dla wszystkich polaków, to niedługo, nowi władcy z nowego pokolenia, pokażą tzw. wała i dadzą śmieszna jałmużnę (albo nic), bo nastąpi bunt społeczny przeciw podnoszeniu podatków i coraz większych opłatach na tzw ZUS aby zaspakajać coraz większe apetyty uprzywilejowanych i rosnącej nieproporcjonalnie grupy emerytów oraz kolejnych inżynierii ekonomiczno-ustawowych dokonywanych przez ZUsników, oczywiście kosztem najsłabszych którzy płacą. A w wyniku politycznych kombinacji kolejnych band partyjnych, grupy tych co sa zwalniani z płacenia jest coraz większa zatem deficyt systemu się będzie pogłębiał, przypominam w systemie repartycji czyli odtworzenia pokoleniowego. Co oczywiście doprowadzi do sytuacji w której wszelkie wpłacone prze lata przez panią środki do ZUS jako wartość obliczenia podstawy emerytury, stracą jakikolwiek sens dostanie Pani smieszną zapomogę za którą życi nie będzie można a śmietniki będą już obsadzone.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane